Blatter visszahozná a vb-n az aranygólt, profi bírókat akar

image

Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke a következő világbajnokságon ismét bevezetné az aranygól-szabályt – többek között ez derült ki a svájci sportvezető legutóbbi interjújából, amelyet a szervezet hivatalos honlapjának adott.

    A 74 éves sportvezető elárulta: elképzelhető, hogy a 2014-es brazíliai tornán már a csoportkörben is hosszabbítást vezetnek be, ezzel pedig megváltoztathatják a megszerezhető pontok számát is. Blatter ezzel szeretné támadóbb futballra ösztönözni a csapatokat. Ezekről a kérdésekről a torna szakértői bizottságával egyeztetve döntenek majd.
    Az aranygólt-szabályt – amely szerint a hosszabbításban szerzett első találat a találkozó végét jelenti – az 1998-as franciaországi világbajnokság előtt vezették be, az első ilyet Laurent Blanc, a későbbi győztes franciák védője szerezte a paraguayiak elleni nyolcaddöntőben. Később, a 2000-es holland-belga közös rendezésű Európa-bajnokságon a francia David Trezeguet hasonlóképpen döntött az olaszok elleni döntőben. A szabály még a 2002-es vb-t is "túlélte", ezt követően pedig rövid ideig még élt az ezüstgól-szabály, amely azt jelentette, hogy a hosszabbításban szerzett gól után az adott játékrészt még befejezték.
    Blatter az interjúban azt is elmondta, hogy szeretné, ha a 2014-es világbajnokságtól kezdve kizárólag profi játékvezetők működnének közre az ilyen nagy tornákon.  
    A sportvezető állást foglalt az európai topligákban tapasztalható elképesztően zsúfolt menetrendről is. Akárcsak Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) francia elnöke, ő is úgy véli, hogy túl sok csapat szerepel ezekben a bajnokságokban, ráadásul több kupában is helyt kell állnia a játékosoknak, így nem csoda, ha egy-egy nagy tornára kifacsarva érkeznek a legnagyobb sztárok.

XLsport.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.