Bombameglepetés az NB I-ben: Az eddig szenvedő Honvéd vette el a listavezető veretlenségét

I. félidő

Az első percben máris támadásba lendült a Kisvárda. Ötvös cselezte ki a jobb oldalon Prengát, majd jobbal középre adott, de kivetődő Szappanos fogta a labdát. A 17. percben Tamás bal oldali beadását Hindrich középre ütötte ki,a lepattanót Kocsis 6-7 méterről egy blokkoló védőbe lőtte.

A 32. percben Kerezsi ugrott ki és vele szemben szabálytalankodott Hindrich, így büntetőhöz jutott a Honvéd. A tizenegyest Lukic a jobb alsóba gurította (0-1).

Néhány perccel később Asani oldalról tűzött kapura egy labdát, de Szappanos kiütötte a lövést.

II. félidő

A fordulást követően Camaj került ziccerbe, de nem tudta átemelni a jól kimozduló Szappanost – de egyébként is lesállás előzte meg a helyzetet. Pár perccel később a gólszerző Lukic került helyzetbe, azonban 16 méteres ballábas lövését könnyű szerrel fogta Hindrich.

Ment és próbálkozott a Kisvárda, de ezúttal hiányzott az eddigi fordulókban tapasztalt pontosság a hazai akciókból. A 70. percben Camaj így is betalált, de lesről tette mindezt.

A 80. percben Hindrichnek kellett védenie Bocskay szabadrúgásánál, így nem dőlt el a hajrára fordulva végleg a találkozó. A fiatal kapusnak aztán szerencséje is volt, a védését követő szögletből ugyanis Bocskay a felső lécet találta el.

Az utolsó percekben is többet birtokolta a labdát a házigazda, de a helyzetek, így a gól is elmaradt, a  mindössze második győzelmét arató Honvéd így egy küzdelmes, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen vette el a Kisvárda veretlenségét.

OTP Bank Liga, 7. forduló

Kisvárda – Budapest Honvéd 0-1 (Lukic 34. – 11-esből)

Kisvárda: Hindrich – Hej (Peteleu, 46.), Kravchenko, Kovacic, Leoni – Melnyik (Karabelyov, 46.) Ötvös – Camaj (Ilievski, 74.), Makowski, Asani (Vida, 74.) – Mesanovic

Honvéd: Szappanos – Szabó A., Prenga, Cirkovic, Tamás K. – Bocskay, Mitrovic (Jonsson, 61.), Gomis – Kocsis (Zsótér, 88.), Lukic (Samperio, 61.), Kerezsi (Lovric, 78.)

Később:

17:30: Újpest – Ferencváros

Horvát védővel erősített a Honvéd, magyar válogatott játékost igazolt a Sepsi – hazai átigazolási hírek