Boris: „A játék már megvan, még az eredmény hiányzik”, Bognár: „Érzékelem, hogy az egész országban vannak szurkolóink” – edzői értékelések

Paksi FC–MOL Fehérvár FC 3-2

A mérkőzés részleteit ide kattintva olvashatod!

Bognár György (Paks): – Komolyan gondolkozom azon, hogy legközelebb az első öt percben kapjunk két gólt, mert utána több időnk marad fordítani. Nagyon nem voltak a helyén a belső védőink, szokásunkhoz híven ezúttal is két alkalommal rendkívül egyszerű hibákat követtünk el. Aztán magunkra találtunk, próbáltuk irányítani a mérkőzést, szerintem ez már az első félidőben is sikerült a 30. perctől a félidőig, akár ott is fordíthattunk volna. A második játékrészben leegyszerűsítettük a játékunkat azzal, hogy Böde Dániel bejött Ádám Martin mellé, velük nehéz birkózni bármelyik magyar csapatnak, de a külföldieknek is, mert a törökországi edzőtáborban is ezt próbálgattuk és az ottani ellenfeleknek sem ment. Rengeteg olyan szituációnk volt a második félidőben a 16-oson belül, hogy ide-oda pattant a labda, kapufákat lőttünk, szerintem mi ezt a meccset megnyerhettük volna előbb is. Amit egy kicsit furcsának tartottam, hogy a Vidi a kétgólos vezetése után elkezdte húzni az időt, eltelt legalább 2-3 perc, mire a kapus elvégzett egy kirúgást. Ez megbosszulta magát az ő részükről. A Vidi különösen az első félidő első félórájában játszott jól, akkor azt éreztem, hogy gyorsan járatták a labdát. Mondhatni, hogy ők is leegyszerűsítették a játékot, hiszen labdaszerzésből azonnal indítottak, próbálták megjátszani a mögöttünk lévő területeket és abból volt is veszély. Aztán a második félidőben ebből már nem láttam problémát. Nem tudom, hogy mennyivel több szurkolója lett a csapatnak az utóbbi időben, de azt érzékelem, hogy az egész országban vannak szurkolóink. Nagyon sokan szimpatizálnak a Pakssal, magyar játékosok játszanak itt és így is tudunk elérni eredményeket, ezért tudtuk elnyerni a szimpátiát az egész országban. Mindig azt mondom, hogy ha mi lőjük a több gólt, abból sok baj nem lehet. (M4 Sport)

Michael Boris (Vidi): – Egy 3-2-es vereség után nehéz értékelni, pláne így, hogy az utolsó percben vesztettük el a meccset. Jól kezdtünk, támadtunk, a védelem mögé kerültünk, és ahogy korábban is említettem, a Paks ellen ilyen játékra van szükség. Az első góljukat a 16-os sarkáról lőtték, ahol lehettünk volna agresszívak és blokkolhattunk volna, ahogy a második gólt is kivédekezhettük volna. A 2-0 után a döntetlen is csalódás lett volna, az utolsó perces paksi győzelem pedig csak fokozza ezt a csalódottságot. Most azon kell dolgoznunk, hogy kikeveredjünk ebből a vereségszériából, ehhez a játék már megvan, még az eredmény hiányzik. 2-1-nél Kodronak és Nikonak is volt nagy helyzete, majd 2-2-nél is eldönthettük volna a mérkőzést, ezeket a helyzeteket kell értékesítenünk a jövőben. A Vidinél mindig az a cél, hogy trófeákat nyerjünk, ebben a szezonban erre már csak a kupában van lehetőségünk, így nagyon fontos, hogy csütörtökön sikerrel vegyük a Győr elleni meccset. (molfehervarfc.hu)

Ukrán játékosai nélkül lépett pályára a Vidi Pakson: “Mentálisan nincsenek abban az állapotban, hogy…” – közlemény