Bronzéremért játszik ifi válogatottunk a vb-n!

u18asvbpodgorica01

Négygólos vereséget szenvedett U18-as válogatottunk az ifi vb-n Horvátországtól, így a döntő elúszott, de a harmadik hely még meglehet.

u18asvbpodgorica03

Az első negyedben 3-3-ig futottuk az eredmény után, de utána átvettük az irányítást, Burián majd Vadovics góljaival már 5-3 volt. A kétgólos előnyünket a negyed végéig azonban nem sikerült megtartani, hiszen Lazics duplájával egyenlítettek a horvátok, 6-6. A második negyedben is potyogtak a gólok. A horvátok 3-0-val nyitották az etapot, ami a hajráig már 12-8-ig hízott. Az utolsó perc a miénk volt, Kósa majd Nagy góljaival már csak kettő volt közte, 12-10.

A fordulás után hamar ismét négy volt közte, bár a hajrá előtt Nagy és Vadovics góljaival ismét faragtunk, 14-16, de a záróakkord előtt Butics majd Herceg 14-18-ra alakította a különbséget. Az utolsó negyedben Paparics már ötre növelte a horvát előnyt. A folytatásban, bár sikerült közelebb jönni, lőtávolon belülre nem sikerült érni, így végül 17-21-re kikapott az együttes és holnap a bronzéremért játszik.

Ifi Vb, elődöntő:

Magyarország – Horvátország 17-21 (6-6, 4-6, 4-6, 3-3)
Gólszerők: Nagy 6, Vadovics 5, Burián 3, Kósa 1, Fekete 1, Teleki 1 ill. Mercep 5, Lazics 4, Butics 3, Pejkovics 3, Herceg 2, Paparics 2, Biljaka 2