Búcsúzott az európai porondtól a Ferencváros

A zöld-fehérek hazai pályán is 1-1-es döntetlent játszottak a Partizani Tiranával a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében, a továbbjutás tizenegyesekkel dőlt el, ebben az albánok voltak jobbak. A magyar bajnok ezzel befejezte szereplését a nemzetközi porondon ebben az idényben.

Az albániai 1-1-es döntetlent követően a Ferencváros várta kedvezőbb helyzetből a Parizani elleni hazai találkozót, Thomas Doll vezetőedző előzetesen azt nyilatkozta, kétgólos győzelmet vár csapatától.

Ennek megfelelően a Ferencváros kezdte jobban a mérkőzést, és az első rohamokat követően, a 13. percben megszerezte a vezetést is, a Ramirez ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Gera Zoltán értékesítette (1-0). Aktívabb maradt a Fradi a gól után, de egy védelmi hibát követően az albánok előtt is adódott gólszerzési lehetőség. A 40. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek, egy jobb oldali beadást követően a menteni igyekvő Oliver Hüsing 13 méterről saját kapuja bal felső sarkába lőtte (1-1).

A szünetben Thomas Doll kettőt is cserélt, Nagy Dominik és Stanislav Sesták állt be. A támadóbb felállás a helyzetek számában is megmutatkozott, de hiába alakított ki ígéretes lehetőségeket a Ferencváros, a befejezések nem sikerültek jól. Az albánok sem mondtak le a gólszerzésről, számukra egy második találattal karnyújtásnyira kerülhetett volna a továbbjutás. A hajrában a zöld-fehérek nagy erőket mozgósítottak a gólszerzés érdekében, de a Partizani kivédekezte a rendes játékidőből hátralévő időt, így maradt az 1-1, következett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

DSC_2640

A ráadásban egyre elkeseredettebben próbálkozott a Ferencváros, de az idő múlásával egyre kevesebb esély volt akár helyzetek kialakítására is. Többen teljesen elkészültek az erejükkel, az utolsó percekben az albánok könnyedén tartották a döntetetlen. Végül nem maradt más, tizenegyesekkel kellett megpróbálni kiharcolni a továbbjutást.

A tizenegyesrúgásokat az albánok lőtték jobban, a Fradiból hárman is hibáztak, míg a vendégek csak egy lövésükből nem értek el gólt. A Partizani így bejutott a harmadik selejtezőkörbe, a Fradinak idén is korán búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Ferencváros – Partizani Tirana 1-1 (1-1, 1-1, 1-1)
G.: Gera a 13. (11-esből), ill. Hüsing (öngól) a 40. percben