Calabria eltiltás miatt kihagyja a városi derbit

Davide Calabria egy mérkőzéses eltiltást kapott a Verona elleni meccs után.

A Milan vasárnap este idegenben 1-0-ra legyőzte a Hellas Veronát az olasz bajnokság harmadik fordulójában. A piros-feketék a 21. perctől emberelőnyben játszottak, azonban mindkét csapat 10-10 emberrel fejezte be a meccset, ugyanis a Milannál is volt kiállítás.

A 93. percben egy szabálytalanságot követően Manganiello azonnali piros lappal kiállította Calabriát. A játékvezető 7 sárga és 2 piros lapot osztott ki a meccsen.

Calabria a Verona elleni kiállításáért egy mérkőzéses eltiltást kapott, amelynek következtében biztosan nem léphet pályára a szombati Inter elleni városi rangadón. A La Gazzetta dello Sport szerint Andrea Conti fog kezdeni a védelem jobb oldalán a derbin.

Ez volt a második alkalom, hogy Calabria piros lapot kapott – először 2018 februárjában egy Udinese elleni bajnokin állították ki.