Carlos Sainz Jr győzelme Monzában

image

Carlos Sainz Jr megszerezte pályafutása első Brit Formula 3-as futamgyőzelmét Monzában.

Az eső másodpercekkel a start előtt kezdett el esni, amely egyben azt is jelentette, hogy a verseny hivatalosan esős verseny lett, azonban mindenki slick gumikon kezdte meg a felvezető kört. Azonban a kör végén a teljes mezőny a pitbe hajtott, egyszóval a rajt a boxban volt.

A Carlin szerelői hihetetlen gyorsasággal végeztek Sainz Dallara-Volkswagenjével, mely után a vezető pozícióba tért vissza a pályára. A poleból induló Forteces Felix Serralles visszaesve 9 helyet csak a 10. pozícióba tudott visszatérni a pályára.

A második helyet a 12. helyről rajtoló Fahmi Ilyas vette át a kiállások után a Double R Racing színeiben.

Pipo Derani volt a Fortec csapat legszerencsésebbje, miután a kiállásokat követően a 8. helyre tért vissza. A Brazil gyorsan megszerezte a 3. helyet, majd ezt követően Ilyast hibába hajszolva megszerezte a 2. helyet.

Miközben Sainz haladt a győzelem felé, Derani üldözőbe vette riválisát, azonban nem tudott elég közel kerülni hozzá.

Sainz a következőképpen értékelte a futamot: „A fiúk a Carlinnál nagyszerű munkát végeztek a kiálláskor. A verseny korai szakaszában gumikímélő vezetéssel próbáltam tartani a távolságot – nagyon nehéz volt felmelegíteni a gumikat. Körről körre faragtam az időmön. Vétettem egy két hibát, ez volt az, amikor a riválisok némi időt tudtak lefaragni előnyömből.”

Jazeman Jaafar egy nagyszerű küzdelemben megszerezte a harmadik helyet, míg Hannes van Asseldonk és Jack Harvey átverekedve magukat a mezőnyön a 12. és 13. helyről megszerezték a 4. és 5. helyet.