Casillas melegbombát robbantott, Ronaldót és Messit ugyanaz a klub vinné – külföldi körkép

ANGLIA

Premier League: Óriási meccsen verte az Arsenal a Liverpoolt – videó

Premier League: C. Ronaldo 700. gólja győzelmet ért az MU-nak – videó

Manchester United: A sokak által kritizált Harry Maguire, a Nemzetek Ligája-hajrában megsérült angol válogatott védő Erik Ten Hag menedzser engedélyével Portugáliába utazott, hogy egy különvakáció során gyógyuljon és mentálisan is megerősödjön. (Star)

Angol válogatott: Nem utazhatnak el a november 20-án kezdődő katari labdarúgó-világbajnokságra azok a brit szurkolók, akiket valamilyen okból stadionokból tiltottak ki hazájukban. Jelenleg 1308 olyan szigetországi drukkert tartanak nyilván, akik különféle okok – elsősorban erőszakos vagy antiszociális viselkedés – miatt nem látogathatnak mérkőzéseket. Nekik november 10-ig be kell szolgáltatniuk az útlevelüket a lakóhelyük szerint illetékes rendőrségnek. Ha ezt elmulasztják, súlyos pénzbírságot vagy fél éves börtönbüntetést kockáztatnak. Amennyiben az érintettek a vb ideje alatt nem Katarba, hanem más országba kívánnak utazni, nekik külön engedélyt kell beszerezniük a hatóságoktól. A brit kormány a 2018-as oroszországi világbajnokság alatt hasonló biztonsági intézkedéseket hozott. A 2022-es világbajnokság november 18-án szerződik. (MTI)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A Barcelona nagy szerencsével, Ter Stegen bravúrjaival és Pedri góljával 1-0-ra megnyerte a Celta Vigo elleni bajnokit, így az élre állt a tabellán a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnap esti meccsét követően.

Real Madrid: A klub egykori kapusikonja, a szívproblémái miatt 2020-ban visszavonult Iker Casillas alaposan felkavarta az állóvizet a futballvilágban és rengetegen arról beszéltek, hogy a világ- és Európa-bajnok játékos homoszexuálisnak vallja magát, miután egy Twitter-posztban kiírta, hogy „Remélem, tisztelsz, meleg vagyok”. Később aztán a bejegyzés törlésre került, Casillas pedig annyit mondott, hogy hekkertámadás áldozata lett, és mindenkitől elnézést kér a megjelentek miatt. Mások szerint viszont a spanyol ex-futballista csak arra reflektált ironikusnak szánt posztjával, hogy az utóbbi időben több egyedüálló és közismert hölggyel is összehozta a bulvármédia az elvált csillagot.

OLASZORSZÁG

Serie A: A Napoli a hajrában lőtt gólokkal aratott fölényes győzelmet a Cremonese vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában, így kétpontos előnnyel vezeti a tabellát. A nápolyiak az első félidőben 1-0-s előnybe kerültek, a házigazda viszont rögtön a fordulás után egyenlített, és a 76. percig tartotta a döntetlent. Akkor azonban Giovanni Simeone ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. A folytatásban a hazaiak bátran támadtak az egyenlítésért, a ráadásban viszont két kontrából is gólt kaptak. (MTI)

Az AS Roma hazai pályán 2-1-re legyőzte a Leccét vasárnap este az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A fővárosiak már a hatodik percben megszerezték a vezetést Chris Smalling révén, majd a 22. percben létszámfölénybe is kerültek, ennek ellenére a Lecce a 39. percben kiegyenlített. A fordulás után ismét gyorsan előnyt szerzett Jose Mourinho csapata, Paulo Dybala büntetőből talált kapuba, ebbe a mozdulatba azonba bele is sérült és le kellett cserélni. Ezt követően is fölényben játszottak a Farkasok, újabb gólt viszont nem szereztek. (MTI)

A Torino a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent játszott a vendég Empolival az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A hazaiak olasz válogatott csatára, Mattia Destro szenzációs góllal szerzett vezetést, a 49. percben ollózva talált a kapuba. (az MTI híre alapján)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A Bayern vezérigazgatója, az egykori világklasszis kapus, Oliver Kahn kisebb dührohamot kapott a dortmundi díszpáholyban, amikor a Borussia a 95. percben, 0-2 után egyenlíteni tudott a két csapat hétvégi rangadóján.

Bundesliga: Visszavette első helyét az Union Berlin a német labdarúgó-bajnokságban, miután a kilencedik forduló vasárnapi zárómérkőzésén 1-0-ra győzött a VfB Stuttgart vendégeként. A Schäfer Andrással felálló fővárosiak egyértelmű esélyesei voltak az utolsó előtti helyen álló rivális elleni mérkőzésnek, ám sokáig nem tudtak ráerőltetni az akaratukat a stuttgartiakra. A 76. percben aztán Paul Jaeckel betalált, gólja pedig három pontot ért az Unionnak. A magyar válogatott középpályása a 65. percig volt a pályán. (MTI)

RB Leipzig: Gulácsi klubja új kapust igazolt a súlyosan megsérült magyar helyére – hivatalos

VILÁGFOCI

MLS: Könnyen lehet, hogy a Manchesterből minden bizonnyal távozó Cristiano Ronaldo és a Párizsban lejáró szerződésű Lionel Messi is David Beckham amerikai csapatához, az Inter Miamihoz igazol a jövő nyáron. A klub legalábbis egyszerre mindkét legendás játékosnak ajánlatot tenne. Beckham állítólag már miondkettejükkel felvette a kapcsolatot, hogy meggyőzze őket arról, hogy Floridában van a helyük. (Fichajes)