Crutchlow a pole-ban a hazai versenyén

Motor

2016. szeptember 3. szombat, 16:02

Két héttel elképesztő csehországi győzelme után ezúttal a kvalifikáción nem talált legyőzőre az LCR Honda brit motorosa, aki karrierje harmadik rajtelsőségét szerezte a királykategóriában. Az első sort Valentino Rossi és Maverick Vinales teszi teljessé, míg a kicsúszó Marc Marquez ötödik, az esőben szokás szerint gyengébb Jorge Lorenzo pedig kilencedik lett.

Vizes pályán, rendkívül szeles időben vette kezdetét a MotoGP idei tizenkettedik állomásának időmérője Silverstone-ban, ahol az első negyedóra arról volt hivatott dönteni, hogy melyik két motoros csatlakozik a legjobb tízhez a Q2-ben. Miután a körülmények valamelyest javultak, ezáltal az időeredményeket is egyre lejjebb tudták szorítani a pilóták, így gyakorlatilag percenként változott, ki vezeti az eredménylistát. Végül az Aspar Team Ducatiját terelgető Eugene Laverty és asseni győztes Jack Miller számára jött ki a legjobban a lépés, így ők kerültek be a második etapba, megelőzve Loris Bazt, Danilo Petrucci, Pol Espargarót és a beugró újoncként a vízen egész jól teljesítő Alex Lowest.

Crutchlow-kvali-főkép

Alig tíz perc pihenő után máris következett a legjobb rajthelyekről döntő Q2. Az eső mintha ismét felerősödött volna a szakasz elejére, a nehezedő körülmények pedig kifogtak Milleren, aki számára a kavicságyban ért véget a szombati nap. Az első körök után a két hete Brnóban karrierje első sikerét arató Cal Crutchlow nevét olvashattuk az első helyen, míg mögötte némi meglepetésre Jorge Lorenzo volt a második, megelőzve Andrea Doviziosót, Marc Marquezt és Valentino Rossit, miközben a körülmények szemlátomást folyamatosan nehezedtek az egyre több víznek köszönhetően.

Persze a többiek nem adták fel, hogy megszorongassák Crutchlow-t, ám igazából csak a második helyért tudott csatázni Marquez és Rossi: kettejük küzdelmét utóbbi nyerte, ráadásul a spanyol ki is csúszott – pontosan ugyanott, ahol a 2015-ös, szintén esős versenyen is tette. Rajtuk kívül csak Laverty tudott harcba szállni a pole-ért, ám az ír is bemutatott egy bukást, így végül Crutchlow örvendeztette meg a hazai közönséget egy rajtelsőséggel. Rossi lett a második, Vinales pedig a legvégén kiszorította az első sorból Marquezt. A vb-éllovast ráadásul csapattársa, Dani Pedrosa is megelőzte, így a vb-éllovasnak csak az ötödik hely jutott, míg az összetett elsőségre még esélyesnek tartott Lorenzónak be kellett érnie a kilencedik rajthellyel.

A MotoGP Brit Nagydíja a megszokottól eltérő időpontban, itthoni idő szerint 16:30-kor rajtol vasárnap (a Moto3-asok viadala 13:30-kor, a Moto2-eseké 15:00-kor veszi majd kezdetét).