Csapata legjobbjaként hatodik a V4 lengyel egynaposán Dina Márton

Olesnica és Dlugoleka között 141,9 kilométer várt a mezőnyre a Visegrád 4 Kerékpárverseny-sorozat lengyel állomásán. A versenyzők lényegében kilenc kört tettek meg egy bő tizenhárom kilométeres nagyrészt sík körpályán, majd innen kiérve még tizenhét kilométer várt rájuk a célvárosig. A mezőnyben négy magyar kerékpárosnak szoríthattunk, nevezetesen Dina Márton (ATT Investments), Mindszenti Ákos (Lotus Team), Pápai Ádám (Lotus Team) és Vaskó Levente (Lotus Team) képviselték hazánk színeit.

A rajtot követően egy két fős szökés alakult, ám a befújó oldalszél miatt mintegy hatvan kilométer megtételét követően egy tizenöt fős sor lépett el, pillanatok alatt megfogva az elmenést. Mivel ebben a csoportban több versenyzővel is képviseltette magát az ATT Investments, az Elkov-Kasper és a HRE Mazowsze Serce Polski, így a főmezőnynek esélye sem volt megfogni őket.

Az összhang az utolsó tíz kilométeren bomlott meg az élen, végül sprint döntött, amit Itamar Einhorn (Izrael) nyert meg a román Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski) és a lengyel Maciej Paterski (Voster ATS) előtt. Dina Márton csapata legjobbjaként és egyben a legjobb magyar versenyzőként célba érve az előkelő hatodik helyen végzett – Pápai Ádám a 82. (+ 8:09) lett, sajnos a másik két magyar kerekes nem ért célba.