Cselgáncs Eb – Négy győzelemmel kezdtek a magyarok

image

Négy győzelemmel és egy vereséggel kezdték meg szereplésüket a magyarok az Isztambulban zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján.

A két 66 kg-os közül – a tavalyi világbajnokság óta minden nemzetből két-két dzsúdós indulhat súlycsoportonként – a kétszeres Eb-aranyérmes Ungvári Miklós változatos mérkőzést vívott Georgesz Azoidisszel: alig több mint egy perc elteltével a görög vazaarit érően forgatta át őt, majd lábra fogásért majdnem leléptették a riválist, végül az MTK-Erzsébetváros büszkesége 2:28 percnél eldobta ellenfelét, és ipponnal nyert. A folytatásban a 60 kg-ban világ- és Európa-bajnok brit Craig Fallont búcsúztató lengyel Pawel Zagrodnik vár rá. A szintén 66 kg-os Gorjanácz Zsolt vazaarival verte a moldovai Igor Sorocát, így ő is folytathatja szereplését.
    A legkisebb nőknél (48) a kétszeres Eb-második Csernoviczki Éva látványos karfeszítéssel győzte le a második percben az ugyancsak Eb-ezüstérmes olasz Valentina Moscattot, míg 57 kg-ban a tavaly Eb-harmadik Karakas Hedvig jukóval bizonyult jobbnak a szerb Jovana Rogicnál.
    Az eddigi egyetlen magyar vereséget Burján László (60) szenvedte el, aki két vazaarival maradt alul a német Tobias Englmaierrel szemben, de még ő is bizakodhat a vigaszágban.