Cselgáncs – Pupp Réka aranyérmes a bakui Grand Slamen

Kormány Sport

Az 52 kilogrammos Pupp Réka aranyérmet nyert pénteken a bakui cselgáncs Grand Slam-versenyen.

Egyetlen indulónk volt az azerbajdzsáni szupertorna nyitónapján: a tokiói olimpián elért bravúros ötödik helyezés után eddig tartott a versenymentes időszak Pupp Réka számára, az Atomerőmű SE Európa-bajnoki bronzérmese a bakui Grand Slamen tért vissza a nemzetközi mezőnybe.

Azt nem mondhatnánk, hogy a sors(olás) túl kegyes lett volna Braun Ákos tanítványával, hiszen mindjárt a visszatérésre egy olimpiai bajnokot sodort az útjába. Distria Krasniqi Tokióban, a 48 kilogrammosok között lett aranyérmes, de Koszovóban aligha emlegetik szívesen Pupp Réka nevét, hiszen – ahogyan a tokiói nyitómeccsén – ezúttal is legyőzte az olimpiai bajnokot! A döntő akcióra a hosszabbítás első percének közepén került sor, ipponnal nyert a magyar lány!

Az elődöntőben a német Annika Würfel következett, aki ellen vazarival bizonyult jobbnak Réka, a döntőben azonban újabb nagyágyú várt rá, a britek olimpiai bronzérmese, Chelsie Gilles, akit eddig csupán egyszer sikerült legyőznie, s annak is már négy esztendeje.

Gilles félelmetes földharcos, többször is kényelmetlen helyzetbe kormányozta Pupp Rékát, de a magyar versenyző idegei sodronyból voltak, a legnehezebb pillanatokban is tartotta magát, s a hosszabbításban megtörte ellenfelét: egy szép dobással, vazarival megszerezte pályafutásának első, a magyar judosport nyolcadik Grand Slam-győzelmét! Micsoda visszatérés!

A magyarok eredményei
NŐK
52 KG. 1. forduló:
 Pupp Réka erőnyerő. Negyeddöntő: Pupp Réka–Distria Krasniqi (koszovói) aranyponttal 10–0. Elődöntő: Pupp Réka–Annika Würfel (német) 7–0. Döntő: Pupp Réka–Chelsie Gilles (brit) aranyponttal 7–0

Forrás, fotó: MTI, judoinfo.hu