Cselgáncs – Szigetvári Mercédesz ezüstérmes a zágrábi GP-n

Kormány Sport

A +78 kilogrammos Szigetvári Mercédesz ezüstérmet nyert a zágrábi cselgáncs Grand Prix-versenyen.

Szigetvári Mercédesz élt a lehetőséggel: a női nehézsúlyban ezúttal csak hat induló volt, s a sorsolás rögtön az elődöntőbe juttatta a Mogyi-Bajai JC korábbi junior Európa-bajnokát, aki a németek junior-világbajnoki bronzérmese, Renee Lucht ellen ipponnal ki is harcolta a döntőbe jutást.

A fináléban a jóval „súlyosabb” francia Julia Tolofua nem sok levegőt adott a magyar judósnak, aki végül a harmadik percben begyűjtötte a harmadik intését is. Tolofua másodszor nyert Grand Prix-viadalt, Szigetvári Mercédesz pedig pályafutásának második World Tour-érmét szerezte meg, egy bronz után most egy szépen csillogó ezüstöt, s a szarajevói European Open után egy héttel újra a dobogó második fokára állhatott.

A zágrábi tornán harmincöt ország 243 judósa vett részt, az éremtáblázat eső helyén Franciaország (3 arany, 2 ezüst, 3 bronz) végzett, megelőzve Hollandiát (2, 2, 2) és Szlovéniát (2, 1, 1). Az öt magyar induló két érmet gyűjtött (Szigetvári Mercédesz és Rajkai Róbert személyében), ezzel Magyarország a tizenegyedik helyet szerezte meg a résztvevők között.

Forrás, fotó: MTI, judoinfo.hu