Bár a gazdasági nehézségek miatt nem a legjobb előjelekkel utazott el a 11 fős magyar válogatott Rotterdamba, azonban a vasárnap befejeződött 26. cselgáncs-világbajnokságon szerzett három érem a szakmai irányítók szerint felülmúlta a várakozásokat.
Nagysolymosi Sándor férfi szakágvezető Hollandiából hazafelé tartva nyilatkozott hétfőn az MTI-nek:
"Az olimpia után minden szempontból a háttérbe szorult az élsport, ami nagyban hátráltatta a felkészülésünket, ennek ellenére sorozatban a harmadik vb-nkről is éremmel térünk vissza. Tény, hogy anyagi problémák miatt több nemzetközi edzőtábort ki kellett hagynunk, a szövetség költségvetése a felére csökkent, míg klubomnál, a Kecskeméti JC-nél például már csak negyedannyi pénzből gazdálkodunk, így Ungvári Miklós elszerződött, a többiek pedig munka mellett dzsúdóznak. Ráadásul már a táplálék-kiegészítők vagy a sportpszichológusok költségei is az egyesületekre hárulnak. Szóval picit csalóka most a kép, ezzel együtt persze örülünk Miki harmadik helyének, bár neki azért igazából a döntőben lett volna a helye."
Ami a részletes vb-értékelést illeti, az 52 éves tréner kifejtette: az új szabálymódosítás – mely szerint már csak a negyeddöntős vesztesek kerülnek vigaszágra – áldozata lett Burján László (60 kg) és ifj. Nagysolymosi Sándor (81), mivel amint első meccsükön kikaptak súlycsoportjuk sztárjától, már nem volt lehetőségük a javításra. A hetedikként zárt Ungvári Attila (73) szépen teljesített azzal, hogy első felnőtt vb-jén bronzmérkőzésért küzdhetett, míg Hadfi Dániel (100) egyrészt tavalyi mandulaműtétje óta nem teljesen egészséges, másfelől a technikája lett a veszte, mivel az új előírások már korlátozzák a lábra indítható akciókat. A legnehezebbeknél szereplő Bor Barnának a kapitány szerint alighanem változtatnia kellene a felkészülésén, mivel otthon egyszerűen nincs alkalmas edzőpartnere.
A Mészáros Anett (70) és Karakas Hedvig (57) révén egy ezüstöt és bronzot bezsebelő női együttes irányítója, Csernoviczki Csaba már Magyarországról adott elemzést, mivel a költségcsökkentés miatt a küldöttség tagjai általában csak két éjszakát töltöttek Rotterdamban.
"A körülmények ellenére minden idők legjobb mérlegével büszkélkedhetünk, ugyanis az eddigi csúcs a riói vb-n szerzett két bronz volt" – mondta a tatabányai szakember. Túlteljesítettük az egy medálról és egy pontszerző helyről szóló célkitűzést, jövőre már az aranyat sem tartom elképzelhetetlennek. Remélhetőleg akkor már az 52 kg sem lesz üres, és a junioroktól feljön hozzánk Maros Barbara."
Idén még három korosztályos viadal – U23-as Eb, junior Eb és vb – mellett négy Világkupa-verseny vár a dzsúdósokra, utóbbiaknak Birmingham, Baku, Abu-Dzabi és Tokió ad otthont.