A magyar cselgáncsválogatott teljesítette a célkitűzést a Finnországban megrendezett ifjúsági Európa-bajnokságon, a keretedzőknek egyedül az öt elveszített bronzmérkőzés miatt van hiányérzetük.
Lakner Gábor • A magyar cselgáncsválogatott egyéniben egy arany- és két ezüstéremmel, öt ötödik és két hetedik helyezéssel tért haza a finnországi Vantaa-ban megrendezett ifjúsági Európa-bajnokságról. A két keretedző, Bíró Norbert és Hatos Zsuzsanna előzetesen három-négy érmet várt a csapattól, amely teljesítette a célkitűzést.
„Fantasztikus Európa-bajnokságot zártunk, a csapat teljes mértékben megfelelt az előzetes várakozásoknak. Pici hiányérzet azért van bennem, hiszen a rengeteg ötödik helyezésből lehetett volna még egy-két bronzérem – értékel Hatos Zsuzsanna. – Nagyon fiatal a válogatottunk, a jól teljesítő versenyzőink mind első vagy másodévesek az ifjúsági korosztályban, a mostani eredménysor pedig előrevetíti, hogy a jövő évi, győri Európa Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon is erős csapatot tudunk kiállítani.
Az aranyérmet a +90 kg-os súlycsoportban szereplő Sipőcz Richárd nyerte. A Győri AC elsőéves ifjúsági korú versenytője valamennyi ellenfelét ipponnal győzte le. A Győrött edzősködő Hatos Zsuzsanna testközelből figyelte versenyzőjét.
„Ricsi világranglista-vezetőként érkezett az Eb-re, az Európa Kupa-viadalokon mutatott teljesítménye alapján nem lepett meg, hogy rögtön aranyérmes lett az első Európa-bajnokságán. Erre hazánkban először az egyik példaképe, Tóth Krisztián volt képes, Ricsi lett a második, aki így tudott bemutatkozni. Ugyan a lányokért feleltem, de a saját klubom versenyzője mögé én ültem az edzői székbe. Ricsi végig kiegyensúlyozottan, nyugodtan versenyzett, a végén pedig óriási volt az örömünk.”
A két ezüstérem az 50 kg-os súlycsoportban versenyző Feczkó Csanád (Hell Miskolci Judo Club) és az 52 kg-osok között induló Maróti Alexandra (UTE) nevéhez fűződik. Mindketten remekül versenyeztek, de a döntőben az azeri, illetve a szerb ellenfél jobbnak bizonyult.
A csapatverseny is jól sikerült, hiszen a lányok a hetedik helyen végeztek, a fiúk pedig remekül küzdve ezüstérmet nyertek. Az első körben a németek, majd később az elődöntőben az észtek elleni siker papírforma volt. A második fordulóban az oroszok legyőzése ugyanakkor hatalmas bravúrnak számít, a fiúk ráadásul 0-2-ről fordítva nyertek 3-2-re. A döntőre aztán már nem maradt erő, a grúzok ráadásul több versenyzőt csak a csapatversenyre neveztek, így kipihent, mellesleg zömében Európa-bajnok ellenfelek léptek tatamira. Az ezüst így is nagyon szépen csillog, és bár a döntő után a fiúk még szomorkodtak, most már ők is tudnak örülni.