Czuczi István és Chanel a nap hősei

A háromnapos országos minősítő díjugrató verseny utolsó napján száznegyvennyolcan startoltak a Hirling Jószef  Lovaspark filces pályáján. A 140 cm-es, legnehezebb számot az Aranyági Lovas Klub sportolója, Czuczi István nyerte összevetésben Chanel nevű lován (címképen). A halasi érdekeltségű lovasok sem maradtak jó helyezések nélkül. Az érmek mindhárom fajtájából jutott nekik. A szervezők  már az augusztus 16-19 között megrendezésre kerülő Grand Prix-re fókuszálnak.

Vasárnap reggel nyolckor hét indulóval vette kezdetét a nap első köre, a  100 cm-es kezdő lovas stílusversenyszám.  Magyar Balázs (Sion Security Kft.) BALERINA nyergében hozta hibátlannal a legmagasabb értékeléssel az első helyet. A második körben, a 100 cm-es nyitott  számban ideális időért mentek a lovasok. Papp Dóra (Sion Security Kft.) NUELLA UNO Z-vel, az egyetlen  hibátlanként szerezte meg az elsőséget. Huszonnégyen startoltak a105 cm-es nyitott, időre rendezett fordulóban. Helyi siker született. Első lett Bozai Laura (Határőr Dózsa SE) SEMY COLT MÓRES jóvoltából és a második helyen is halasi lovas, Szőke Viktor végzett (Kiskunhalasi Lovasbandérium SE) BAROLUS-nak köszönhetően.

Varga Fruzsina (Szada SE) Shusha nevű lován nyerte az ifjúsági számot

A nap negyedik számában nyolcan indultak . A 110 cm ifjúsági számot  időre rendezték egyszeri összevetéssel. Utóbbira nem került sor, mert egyetlen hibátlanként végzett az első helyen Varga Fruzsina (Szada SE) SHUSHA MNM-mel, 74,10-zel, a második helyezett Fejes Kata (Rivalló, Kéktói Ménes SE) előtt, aki időtúllépésért kapott egy hibapontot. A harmadik helyen egy helyi versenyző, Pintér Dóra (Határőr Dózsa SE) Hemingway nevű lován fejezte be a számot. A negyedik helyen is dózsás lovas, Mezei Lívia végzett Hadvezérrel.

Pintér Dóra (Hemingway) és Mezei Lívia (Hadvezér) edzőjükkel, Tuska Pállal

A nap felénél az ötödik körben 10 induló startolt. A 115 cm-es 5 éves lovak versenyében  időre mentek egyszeri összevetéssel. Hárman kerültek hibátlannal a ráadásra, melyben ifj. Petrik Béla (Sion Security Kft.) Jay-Jay lován volt a leggyorsabb hibátlan és győzött. A hatodik fordulóban, a115cm-es nyitott kétfázisos megszakítás nélküli számban Pintér Dóra (Határőr Dózsa SE) T.T. LEONARDO nyergében örülhetett az első helynek hibátlanja és leggyorsabb második fázisa okán. A hetedik versenyszámot, a 125cm-es  6 éves lovak körét időre lovagolták. Ifj. Szabó Gábor  (Timpex Nyíregyháza LK) MEDICI-vel hibátlanul a legjobb tempóban hozta első helyen a kört.

Tuska Pál zsűri tag, Piroska Zoltán (Ízisz) a 130 cm-es győztes és Tóth Ferenc díjátadó, a Térváz Kft. tulajdonosa

Tizenhárman szálltak nyeregbe a nyolcadik, 130cm-es nyitott fordulóban. A időre menő versengést Piroska Zoltán (Mezőhegyesi Ménes KH SE) ÍZISZ-szel nyerte meg. A második helyen halasi sportoló, Balogh Andrea (Equitania LC)  DIEGO-val végzett szintén hibátlannal, valamivel lassabb pályát hozva.

Lengyel-Kiss Alíz díjátadó (OTP Bank), Czuczi István nagydíj győztes (Chanel) és Abay Pál zsűri elnök

A nap számában, a kilencedik körben 140cm-es akadályok vártak a lovasokra. A 15 indulós kört időre tartották, egyszeri összevetéssel. Két hibátlan pálya született. Az összevetésben először Czuczi István (Aranyági LK) CHANEL IC-vel léptetett a pályára és meglehetősen tempós lovaglással, jó időt ment a kettős. A másodikként összevető  ifj. Gombos Lászlónak (Aurora Lovassport Egyesület) jobb időt kellett volna mennie hibátlannal, ám ebben nem volt partner BN SILVER nevű lova. Sokat hibáztak és ellen is állt lova, így második lett a páros. A harmadik helyen Réti Dávid (Equitania LC) BOGNÁR JENILO-val végzett, ők akadályverés nélkül, de az alappályán időtúllépés miatt egy hibaponttal fejezték be a kört.

Czuczi István (Chanel) a tiszteletkörben

A győztes Czuczi István a következőt nyilatkozta. Kilenc éves szürke kancámmal Chanel-lel nem volt sok választásom első összevetőként, mint jó tempóban hibátlant menni. Bíztam benne, ha versenytársamat nagy tempóra kényszerítem, amiben könnyebben jön a hiba. Volt egy-két izgalmas fordulónk, de elég magabiztosan fejeztük be az összevetést. A taktika bejött, mert ellenfelem hibázott. Jó érzés volt Halason nyerni a legnehezebb számban – mondta a győztes.

A 125 cm-es versenyszám győztes párosa, ifj Gombos László (Vivant Boy) az akadály felett

A nap utolsó fordulójában, a 125cm nyitott számban, amelyben időre mentek a lovasok ifj. Gombos László  (Aurora Lovassport Egyesület) kettős sikert aratott. Egyik lovával (VIVANT BOY) gyorsabb volt, mint a másikkal ( I AM LUIDAM JR.). Megosztoztak az első és második helyen hibátlan teljesítményükkel.  A harmadik helynek a kiskunhalasi lovas, Szikora Beáta (Határőr Dózsa SE) NADLIN”F”-fel örülhetett.

A részletes eredménylistához katt ide!

Szikora Beáta és Nadlin “F”, a 125- cm-es forduló bronzérmes párosa

A háromnapos verseny a minősülések mellett a szervezőknek is jó felkészülés volt az augusztus 16-19 között megrendezésre kerülő Országos Minősítő és Grand Prix III. fordulójára. A rendezők éppen azért biztosítottak a mostani verseny első napján lehetőséget a füvön versenyzésre, hogy szokják a lovasok, mert az augusztusi GP a füves arénában kerül megrendezésre.