Dalma és Fanny a nyolcban

Gálfi Dalma és Stollár Fanny is bejutott egyesben a nyolc közé a New York-ban zajló junior US Openen. Az év negyedik Grand Slam-versenyén a Wimbledonban győztes kettős párosban már búcsúzott, miközben Valkusz Máténak egyesben és párosban is befejeződött a verseny.

Pusztai Viola Úgy hullanak a kiemeltek a lányok mezőnyében a New York-ban zajló junior US Openen, mint a szilva ősszel, ha megrázzák a fát. Az első helyen rangsorolt cseh Marketa Vondrousová és a harmadikként jegyzett orosz Anna Blinkova már a második körben kiesett.

Majdnem az ő sorsukra jutott a második kiemelt Gálfi Dalma is, aki egy körrel korábban igencsak megszenvedett a szabadkártyával induló amerikai Alexandra Sanforddal. Félő volt, hogy a Roland Garros és Wimbledon után ismét korán búcsút kell intenie az egyes küzdelmeinek, de összeszedte magát és 6-7, 6-3, 7-5-re legyőzte ellenfelét.

A magyar lányok ezúttal nem párosban, hanem egyesben menetelnek Forrás: huntennis

A magyar lányok ezúttal nem párosban, hanem egyesben menetelnek  •  Forrás: huntennis

A következő körben már jobban ment a játék: 6-4, 6-1-re nyert a brit Emily Arbuthnott ellen. A nyolcaddöntőben az indiai Karman Thandival mérkőzött, és a 6-4-re megnyert első játszma után a másodikban 5-3-ra is vezetett, de ellenfele visszajött a meccsbe, végül a rövidítésben lett az övé a szett és azzal együtt meccs is.

Hozzá hasonlóan a tizenegyedikként rangsorolt Stollár Fanny is már a nyolc között van. Az első körben az algériai Ines Ibbout, majd a másodikban az amerikai Natasha Subhasht is két játszmában verte. A folytatásban az orosz Jelena Ribakina is csak szetten belül tudta megszorongatni, egyébként 7-6, 6-4-re nyert. A négy közé jutásért egyik magyar lánynak sem lesz könnyű dolga: Gálfi a wimbledoni győztes, orosz Szofija Zsukkal, Stollár a hazai pályán játszó amerikai Kylie McKenzievel mérkőzik.

Párosban már korántsem voltak ilyen sikeresek. Wimbledon bajnokai második kiemeltként már az első körben búcsúztak, miután 6-2, 6-3-ra kikaptak az amerikai Kayla Day, Sofia Kenin kettőstől.

Valkusz Máténak sem tartott sokkal tovább a New York-i Grand Slam párosban. A német Tim Sandkaulennel − akivel a Roland Garroson elődöntőbe jutott −, az első fordulóban még bravúrral továbbmentek: sima 6-1-el behúzták az első szettet, de a másodikat 6-4-re elvesztették a negyedik kiemelt vietnámi, japán Nam-hoang Li, Akira Szantilan duóval szemben. A szuper tie breakben sem nekik állt a zászló, de végül fordítottak, és 12-10-re megnyerték, így övék lett a meccs. A tizenhat között az amerikai Vasil Kirkov, Sam Riffice kettőst csak megszorongatni tudták, de végül 7-6, 6-3-re vesztettek.

Valkusz egyesben már az első körben befejezte a versenyt, miután a nagy melegben rosszul lett, és az amerikai Jeffrey John Wolf 7-6, 3-1-es vezetésénél feladta a meccset.

A részletes eredmények és a további sorsolás ITT megtekinthető.