Dara és Galamb zágrábi győzelmei

A horvát fővárosban rendezett, Arany Medve elnevezésű nemzetközi úszóviadalon – a szombati három elsőség után – vasárnap két arannyal gazdagodott az alapvetően a Kőbánya SC versenyzőire épülő magyar csapat Dara Eszter és Galamb Szimonetta jóvoltából.

A verseny honlapjának tanúsága szerint Dara – a 100 m pillangón aratott nyitónapi győzelme után – vasárnap 100 m gyorson bizonyult a női mezőny legjobbjának 57.09 másodperces – nem mellékesen olimpiai B szintet érő – teljesítményével, amellett egy második helyet is kiérdemelt az 50 m pillangó döntőjében (27.33 mp). Galamb 200 m pillangón győzött (2:18.52 p).

Szepesi Nikolett, a 200 m hát szombati első, és az 50 m harmadik helyezettje a folytatásban az úszásnem 100 méteres fináléjában lett második (1:02.23 p), s ugyanígy végzett Kovács Norbert is 400 m gyorson (3:55.02 p).

Az olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok vegyesúszó klasszis, Cseh László, aki a viadal első napján 200 m gyorson nyert, ezúttal sem a fő számai valamelyikében állt rajthoz, hanem 100 m gyorson és 50 m pillangón indult. A sprintszámban – ahol összesen 137 (!) indulót jegyeztek – a harmadik (50.44 mp), a pillangódöntőben pedig, 2 századdal leszorulva a dobogóról, a negyedik lett (24.35 mp).

"Kellett ez a verseny is, akárcsak az egy héttel ezelőtti franciaországi megméretés, a július 9-én rajtoló országos bajnokság előtt, ahol utoljára van még mód a pekingi részvételhez alapvetően szükséges olimpiai szintidők megúszására" – összegzett Kiss László szövetségi kapitány az MTI-nek. "Az ob-ig most csendesebb napok jönnek, az utolsó simítások következnek az olimpiai csapat kialakítása felé vezető úton. Az egyéni indulók mellett július 15-ig eldől, hogy a váltóink közül melyiknek sikerül ugyancsak pekingi utazóvá előlépnie, s 16-án jöhet a csapathirdetés."