Dari és Madarász menetel tovább Limában

Dari Helga és Madarász Dóra egyaránt győzelemmel kezdett egyesben a WTT-sorozat limai állomásán a selejtezők második fordulójában. Hartbrich Leonie és Ecseki Nándor viszont vereséget szenvedett, bár utóbbi még férfi, illetve vegyes párosban egyaránt bizonyíthat.

A keddi nap kellemes meglepetését egyértelműen Dari Helga okozta, aki a világranglista 291. helyezettjeként szettveszteség nélkül győzte le a top százas svéd Kallberget. A papírformának megfelelően utóbbi kezdett jobban, nyerte az első két pontot, ám a fiatal budaörsi játékos gyorsan egyenlített. A folyatásban is a svéd vezetett, 6-6-nál azonban Dari átvette a vezetést és már ki sem engedte a kezéből. Az első szett megnyerése a magyar játékost megnyugtatta, ellenfelét viszont zavarba hozta, így a másodikat már Helga kezdte jobban s bár 7-7 után még kétszer volt egyenlő az állás, a svéd egyszer sem jutott vezetéshez. A harmadikban 3-3 után ugyan kisebb hullámvölgybe került játékosunk, Kallberg 6-3-as vezetéshez jutott, ám Helga remekül hajrázott és ettől kezdve valamennyi pontot ő nyerte, s ezzel a meccset is. A főtáblára jutásért egy újabb top százas, a koreai Lee (79) lesz az ellenfele.

Madarász Dóra is sikerrel mutatkozott be a perui fővárosban, bár ő a világranglista 92. helyezettjeként a meccs egyértelmű esélyeseként lépett asztalhoz az 555.-ként jegyzett hazai pálya előnyét élvező, Maria Maldonado ellen. A papírforma nem is borult, Dóra már az első szettben megmutatta, hogy ő irányítja a találkozót, magabiztosan nyerte az első hat pontot és a későbbiekben is csak kettőt engedélyezett ellenfelének. A második szettben 8-6-ig tartotta vele a lépést a perui, majd Madarász ismét gyorsan lezárta a játszmát. A harmadik vége alakult csak kicsit izgalmasabban, hiszen az 5-0-as újabb villámrajtból később 6-6 lett, majd Maldonado a mérkőzés során először vezetéshez is jutott, ráadásul kétszer is. Dóra azonban higgadt maradt és a végjátékban ismét határozott volt. Ő azzal a Díazzal játszik a főtábláért, aki Hartbrichot búcsúztatta.

A hölgyek közül csak Hartbrich Leonie-nek nem sikerült a bemutatkozása, bár óriási, több mint 37 perces csatát vívott esélyesebb Puerto Ricó-i ellenfelével. A világranglista 246. helyét elfoglaló játékosunk pedig jól kezdett, már az első szettben is sokáig vezetett, a 104. helyen rangsorolt Díaz 9-8-nál vette csak át az irányítást. A másodikban ismét Leonie volt előnyben, s ezúttal 10-10 után is ő koncentrált jobban, majd ugyanezzel a lendülettel a harmadik szettet is hozta, igaz ezt már magabiztosabban. A negyedik játszma elején felváltva vezettek a játékosok, majd Díaz került előnybe, bár Leonie nem hagyta hogy jobban ellépjen tőle. 10-10 után azonban előbbi nyerte az utolsó két fontos pontot. Ezzel ismét nyílt lett a mérkőzés sorsa, s bár az utolsó szettben 9-8-ra még Hartbrich vezetett, végül az esélyesebb Díaz jutott a selejtező utolsó fordulójába, ahol Madarász Dórával mérheti össze tudását.

A férfiak között már csak Ecseki Nándor (321) volt versenyben kedden, aki a sikeres első fordulót követően a selejtező második körében a nála jóval esélyesebb Ricardo Walther ellen lépett asztalhoz. S bár az első szettben még nagyon jól tartotta magát, a második és harmadikban a német tudása érvényesült. Ecseki párosban azonban még kétszer is javíthat hiszen a szlovák Lubomir Pistej oldalán a férfiak mezőnyében került a főtáblára, a legjobb tizenhat között egy német duó lesz az első ellenfelük. Vegyes párosban ugyanakkor Madarász Dórával kísérlik meg a továbbjutást, egy koreai kettős ellenében, a főtábla legjobb tizenhat egysége között.

A női párosok mezőnyében Dari Helga és Hartbrich Leonie próbált szerencsét, ám a selejtező első fordulójában azonnal egy erős tajvani párost kaptak ellenfélül. Igazából csak a harmadik szettben tudták szorossá tenni a mérkőzést, így végül a rutinosabb ázsiaiak akarata érvényesült.

VTT-sorozat. Contender. Lima (Peru)
Férfi egyes
Selejtezők. 2. forduló.
Ricardo Walther (német) – Ecseki Nándor 3-0 (11-9, 11-2, 11-2)
Női egyes
Madarász Dóra – Maria Maldonado (perui) 3-0 (11-2, 11-6, 11-9)
Dari Helga – Christina Kallberg (svéd) 3-0 (11-8, 12-10, 11-6)
Melanie Diaz (Puerto Rico-i) – Hartbrich Leonie 3-2 (11-9, 10-12, 9-11, 12-10, 11-9)
Női páros:
Jing-Csen Cseng, Hszien- Cu Cseng (tajvan) – Hartbrich Leonie, Dari Helga 3-0 (11-5, 11-2, 11-9)