Döntetlent ért Kucka első gólja a Milan színeiben

A Milan 1-1-es döntetlent játszott a Romával a Serie A 19. fordulójának szombati játéknapján.

Pedig jól indult a meccs a „farkasok” számára, hiszen Pjanic passza után Rüdiger a 4. percben előnyhöz juttatta a gárdát (1–0). Negyedóra után érkezett meg a meccsbe a Milan, de betalálnia az első félidőben nem sikerült. Nem úgy a fordulást követően, Honda beadása után Kucka fejesével az 50. percben egyenlítettek a vendégek (1–1). A nem éppen fénykorát élő klub ezt követően egyértelműen átvette a kezdeményezést, Kuckának például futtából csak a kapuba kellett volna passzolnia – a szép támadás végén azonban ehelyett ziccerben a kapu fölé lőtt. A 64. percben szintén megvolt az esély az újabb vendéggólra, de Bacca „Priskin-szerű” megoldása után a labda a lécről fölé szállt.

Ezután viszont ismét a Roma következett, Gervinho alig a kapu mellé helyezett, majd Florenzi átlövése veszélyeztetett, de újabb gól nem esett, így a tavalyi 2–1-es Milan-siker után a „farkasok” ezúttal sem bírtak a piros-feketékkel.

ROMA – MILAN 1-1

Időpont: 2016.01.09. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Orsato
Gólszerzők: Rüdiger (4.) ill. Kucka (50.)
Sárga lapok: Kucka, Zapata, Luiz Adriano, Bertolacci ill. Manolas, Pjanic, Nainggolan

ROMA: Szczesny, Florenzi, Manolas (Leandro Castan 46.), Rüdiger, Digne, Pjanic, De Rossi, Nainggolan, Gervinho, Sadiq (Totti 70.), Iago Falque (Salah 56.).

Cserék: De Sanctis, Lobont, Maicon, Torosidis, Gyömbér, Vainqueur, Machin, Di Livio, Emerson.

MILAN: Donnarumma; Abate (Antonelli 78.), Zapata, Romagnoli, De Sciglio; Honda, Kucka, Bertolacci, Bonaventura; (Niang 85.) L. Adriano (Boateng 57.), Bacca.

Cserék: Abbiati, Calabria, Mexés, Montolivo, De Jong, José Mauri, Poli, Rodrigo Ely.