Döntetlent játszott a Benedek-csapat Kanada ellen

benedekcsapat01

Szoros mérkőzésen döntetlent játszott fériválogatottunk Kanada ellen. A mérkőzés utolsó perce előtt még kettővel vezettünk, ám mégis X lett a vége.

Jól kezdtünk, két emberelőnyt is kihasználtunk, mindkétszer Varga Dénes volt eredményes. Ezek után három támadásukban is kontrafaultot fújtak a bírók, az utolsónál Conway marad üresen, 1-2. A folytatásban érkezett két gólunk, először Hosnyánszky volt eredményes majd Manhercz vágott be egy ötöst, így 4-1 volt ide. A hajrá a juharleveleseknek sikerült jobban, Bicari és Boyd góljaival egy volt közte a negyed végén. A második nyolc percben Graham duplájával már a kanadaiaknál volt az előny. Az OSC balkezese az ötödik kanadai gólt parádésan kivitelezte, hiszen egy pörgetett ejtést mutatott be. Mielőtt azonban nagy baj lett volna, jött Hosnyánszky, Decker majd Vámos bombája már a magyar válogatott ment kettővel. A nagyszünet előtt azonban visszajött ellenfelünk, 7-7-re. Az utolsó másodpercekben Varga Dumi adott egy jó labdát Hárainak, aki becsavarta, így 8-7-re vezettünk a harmadik negyed előtt.

A nagyszünet után potyogtak a gólok, 10-10-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Szivós előnyből és Manhercz szintén kétszer előnyből volt eredményes, így már hárommal vezettünk. Az utolsó szó, azonban a kanadaiaké volt, akik egy ötöst passzíroztak be, így 13-11-re vezettünk az utolsó negyed előtt. A negyedik negyedben sem engedett Kanada, hogy nagyon elhúzzunk. Bicari révén egy volt közte, de Varga Dénes ismét visszaállította a közte kettőt. Az utolsó percig 14-12 volt az állás, mikor a kanadaiak kaptak egy ötöst, ezt Graham belőtte, majd az ellentámadásunknál kontrát fújtak a bírók, sőt fórba is kerültek a juharlevelesek, amit Conway belőtt, így 14-14-es döntetlen lett a vége. Holnap Románia következik, 13.50-től.

Olimpiai kvalifikációs torna, második nap:

Kanada–Magyarország 14–14 (3–4, 4–4, 4–5, 3–1)

Kanada: Aleksic – Kubada, Vikalo 2, Constantin Bicari 4, Boyd 1, Robinson, Lapins, Graham 3, Radojcic, Conway 3, Torakis 1, McElroy. Szövetségi kapitány: Pino Porzio

Magyarország: Nagy V. – Erdélyi, Vámos 2, Szivós 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 3, Hárai 1. Csere: Zalánki, Manhercz K. 3, Hosnyánszky 2, Decker Á. 1, Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

– kanadai időkérés

– Hárai harcol ki egy ötöst, Varga Dénes belövi 14-12 ide (5:16 van vissza)

– előnybe kerülünk, de kontrát fújnak

Vége az első negyednek, 4-3-ra vezetünk.

– megkezdődött a mérkőzés.

– a második meccsen sokáig meglepetésre állt a német-spanyol meccs. A nagyszünet után 2-1-es állásnál fordítottak az ibériaiak és a végén simán, öt góllal nyertek

– a mieink 16.30-tól ugranak vízbe, tegnap a kanadaiak az oroszokon léptek túl…

– a nap első meccsén Hollandia győzött Kazahsztán ellen.