Drámai meccsel kezdődött a férfi Ob I

miskolc20160901

A Miskolc már három góllal is vezetett a záróakkordban, azonban a Honvéd jól hajrázott, és az utolsó másodpercben döntetlenre mentette a mérkőzést.

Halek fontos gólokat lőtt (Fotó: MVLC /facebook)

Az 1. forduló egyik legizgalmasabb párharca zajlott a Kőér utcában, hiszen Honvéd a Miskolcot fogadta. Mindkét együttes továbbjutott a Magyar Kupa csoportjából a hétvégén. A vendégeknél – mint korábban megírtuk – hárman is hiányoztak – Lukács Dorián, Hornyák Olivér és Szabó Roland sérültek voltak, a hazaiaknál Borsós Endre és Simon Roland voltak a hiányzók.

Az első negyedben a Miskolc már 3-1-re is vezetett, de Simon Adrián majd Kiss Gergely góljával már egyenlő volt az állás. A második nyolc percben ismét elhúzott a vendég gárda, Misics centerből majd Jakab Dániel akcióból volt eredményes, 3-5. A folytatásban Szivós Márton parádézott, előbb egy szabaddobásból majd fórból egalizált. Gyárfás pedig már a vezetést is megszerezte a nagyszünetre a hazaiaknak, 7-6.

A nagyszünet után Szivós már negyedikjét lőtte, 8-6. Ezek után ismét villogtak a Miskolc légiósai, előbb Misics majd Milicsics révén ismét X állt az eredményjelzőn az utolsó negyed előtt, 8-8. A záróakkordban is parádéztak a vendégek, Halek duplájával majd Vadovics találatával már háromgólos is volt az előny. A Honvéd azonban nem adta fel, a hajrában Gyárfás hármat is lőtt, az utolsót  pár másodperccel a vége előtt, így 11-11-re végeztek egymással a csapatok.

Férfi Ob I., 1. fordulója:

RacioNet Honvéd – PannErgy Miskolc VLC 11-11 (3-3, 4-3, 1-2, 3-3)
Gólszerzők: Szivós 4, Gyárfás 4, Kiss 1, Simon A. 1, Fejős 1 ill. Misics 4, Halek 2, Jakab 2, Milicsics 2, Vadovics 1

Vad Lajos a Honvéd vezetőedzője az M4 Sport-nak: Minden évben előről kezdjük az építkezést, ez idén sincs másként. Az eleje után a kezünkben volt a mérkőzés. Egyszer-kétszer lefordultak minket. A két center között óriási különbség volt. Jobb lett volna, hogyha mi vezetünk hárommal a végén.

Sike József, a Miskolc vezetőedzéje: Igazságos eredmény született, úgy, hogy közelebb álltunk a győzelemhez. A Miskolc megmutatta, hogy számolni kell velük. Nem pofozógépek leszünk a bajnokságban.