Drámai végjáték, döntetlent játszott a Milan a Romával

A Milan idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Romával a Serie A 32. fordulójában. Drámai pillanatokat hozott a mérkőzés hosszabbítása, ugyanis a 93. percben a mérkőzés első kaput eltaláló lövéséből Tammy Abraham volt eredményes, amelllyel a Roma megszerezte a vezetést. Néhány perccel később jött az egyenlítés: Rafael Leao középre tett labdájából Alexis Saelemaekers vette be Rui Patricio kapuját, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodhat a Bajnokok Ligája-indulásért vívott versenyben.

ROMA – MILAN 1-1
Időpont: 2023.04.29. 18:00
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Daniele Orsato
Gólszerzők: Abraham (93.) ill. Saelemaekers (97.)
Sárga lapok: Matic, Ibanez, Cristante ill. Tomori, Krunic

KEZDŐCSAPATOK:

ROMA (3-4-1-2): Rui Patrício; Mancini, Kumbulla, Ibañez; Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola; Pellegrini; Abraham, Belotti. Cserék: Boer, Svilar; Bove, Camara, Tahirović, Volpato, Zalewski; Dybala, El Shaarawy, Solbakken.

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjær, Tomori, Hernández; Krunić, Tonali; Díaz, Bennacer, Leão; Giroud. Cserék: Mirante, Tătăruşanu; Ballo-Touré, Gabbia, Kalulu, Thiaw; Adli, Bakayoko, Saelemaekers, Vranckx; De Ketelaere, Messias, Origi, Rebić.