Dybala döntött, a Milan kikapott a Juventus otthonában

A Milan vasárnap este idegenben 1-0-ra elveszítette a Juventus elleni mérkőzést az olasz bajnokság 12. fordulójában. A második játékrész hajrájában a csereként pályára lépő Paulo Dybala döntötte el a találkozót és a három pont sorsát.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, de bő 10 perc alatt egyik csapat sem tudott komolyabb gólhelyzetet kidolgozni. A 14. percben Ronaldo ugratta ki Higuaínt, ám Donnarumma résen volt. Három percre rá megvolt az első Milan-lehetőség és Suso beadása után Piatek jócskán a kapu mellé fejelt.

A 25. percben a Milan veszélyeztetett: egy nagyszerű támadást követően Paquetá fejesét Szczesny bravúrral kitolta a léc alól. Az első játékrész hajrájában előbb Theo Hernández távolról, majd Piatek a tizenhatoson belülről próbálkozott, azonban a hazaiak kapusa mindkét lövést kiütötte, így 45 perc játék után a csapatok 0-0-s döntetlennel vonultak szünetre.

A második félidőben rákapcsolt a Juventus. Az 53. percben Matuidi tekert kapura, de nem okozott veszélyt Donnarumma kapujára. Az 58. percben ismét Piatek került helyzetbe a büntetőterületen belül, viszont Szczesny résen volt és leért az alsóba tartó lövésre.

A 68. percben Dybala kínálta meg lövéssel Donnarummát, de a kapus könnyedén fogta. A 75. minutumban Calhanoglu szabadrúgását Szczesny kiütötte. Két perccel később megszületett a meccs első gólja: Dybala becsapta védőjét és laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0).

A kapott gólt követően a Milan minden erőt mozgósítva megpróbált egyenlíteni, de Szczesny kapuja érintetlen maradt. A hosszabbítás utolsó percében egy ellentámadást követően Dybala került ziccerbe és Donnarumma hatalmas bravúrral védett, így maradt az egygólos különbség.

JUVENTUS – MILAN 1-0

Időpont: 2019.11.10. 20:45
Helyszín: Allianz Stadium, Torino
Játékvezető: Maresca
Gólszerző: Dybala (77.)
Sárga lapok: Cuadrado ill. Krunic, Bennacer, Hernández, Calhanoglu, Suso

KEZDŐCSAPATOK:

JUVENTUS (4-3-1-2): Szczesny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Matuidi (Rabiot 70.) – Bernardeschi (Costa 61.) – Ronaldo (Dybala 55.), Higuain.

Cserék: Pinsoglio, Buffon, De Sciglio, Khedira, Ramsey, Can, Rugani, Demiral.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma – Conti, Duarte, Romagnoli, Theo Hernández – Paquetà (Rebic 85.), Bennacer, Krunic (Bonaventura 61.) – Suso, Piatek (Rafael Leao 66.), Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Calabria, Biglia, Caldara, Gabbia, Rodriguez.