Eb döntőt és olimpiai kvótát ért Montenegró legyőzése

Óriási meccsen sikerült legyőzni Montenegrót.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az első negyedben Montenegró elhúzott 2-0-ra, amikor Pohl akciózott egyet, 2-1. A második nyolc percben Varga csavart egy óriásit középről messziről, 2-2. Radovics még megszerezte a vezetést, de Erdélyi majd Varga révén a nagyszünetben mi vezettünk 4-3-ra.

A fordulás után Petkovics egyenlített, majd jött Mezei szép centerjátéka valamint Zalánki gólja előnyben, erre még tudott válaszolni Montenegró, de Varga és Vámos is eredményes tudott lenni, 8-5 ide. A záróakkordban Durdics szépített, de Vámos azonnal válaszolt rá, 6-9 ide. Ezek után Pjesivac majd Radovics felhozta egy gólra Montenegrót, de Varga Dénes feltette az i-re a pontot és 10-8-ra győztünk.

A siker azt is jelenti, hogy aranyéremért játszunk az Eb-n és megvan a tokiói olimpiai kvótának.