Eb2021: Hétgólos, könnyed sikerrel hangoltak az erősen tartalékos olaszok – videó

Roberto Mancini kísérleti tizeneggyel kezdett: Cragno – Toloi, G. Mancini, Ferrari, Biraghi – Castrovilli, Cristante, Pessina – Bernardeschi, Kean, Grifo.

A vendégek a 32. percig tartották a gól nélküli eredményt, majd két perc alatt kétgólos előnyt szereztek az olaszok, a második félidő elején pedig a szünetben becserélt Matteo Politano használta ki az ellenfél védelmének hibáját. A játékrész közepén aztán az olaszok megsorozták ellenfelüket: tíz perc alatt megduplázták a háromgólos különbséget. A végeredményt Matteo Pessina állította be a 87. percben, aki Politanóhoz hasonlóan két góllal zárta az összecsapást. (A további gólokat Bernardeschi, Ferrari és Belotti szerezték.)

Az olaszok a kontinensbajnokságon mindhárom csoportmérkőzésüket hazai környezetben, a római Stadio Olimpicóban játsszák: a nyitómeccsen június 11-én Törökország, majd június 16-án Svájc, június 20-án Wales ellen lépnek pályára.

Felkészülési mérkőzés, Cagliari

Olaszország-San Marino 7-0 (Bernardeschi 32., Ferrari 34., Politano 49., 77., Belotti 67., Pessina 75., 87.)

Eb 2021: Szlovén és lengyel bíró dirigál a magyar főpróbákon – minden hír az Európa-bajnokságról itt!