Ecseki nyert, a női páros kikapott Limában

A WTT Contender sorozat limai állomásán hétfőn megkezdődtek a selejtezők. A 75 ezer dollár összdíjazású viadal első napján, magyar idő szerint késő este, illetve éjszaka, két találkozón voltunk érdekeltek.

A férfi egyesek mezőnyében Ecseki Nándor, a világranglista 321. helyzettje, a nála előkelőbb helyen, a 214.-en rangsorolt chilei Gomez ellen lépett asztalhoz és nyert 3-1 arányban. A harmadik játszmát leszámítva, amelyet dél-amerikai ellenfele 11-4 arányban hozott, az ő kezében volt az irányítás, különösen a találkozó végén. A ma nap folyamán a selejtezők második fordulójában a német Ricardo Walther lesz az ellenfele, aki 70. a világranglistán, így jóval nehezebb meccsre van kilátás. Majoros Bence (108.) aki az első fordulóban nem volt érdekelt, a keddi másodikban a brazil Carlos Ishiada ellen mutatkozik be.

A Dari Helga, Hartbrich Leonie összeállítású női párosunknak nem volt szerencséje a sorsolássaal, hiszen már a selejtező első fordulójában erős ázsiai ellenfelet kapott a tajvani Csen Jing-csen, Csen Hszien-csü kettős személyében. A harmadik szettben ugyan minden erejüket összeszedve küzdöttek, de így is csak szorossá tudták tenni a végjátékot, a mérkőzés kimenetelén nem tudtak változtatni.

Ecseki magyar idő szerint este 19 óra 10 perc körül játszik, Majoros meccsét pedig hajnali 1:30-ra írták ki.

WTT Contender. Lima (Peru)
Selejtezők.
Első forduló.
Egyes. Férfiak: Ecseki Nándor – Gustavo Gomez (chilei) 3-1 (11-8, 12-10, 4-11, 11-4).
Páros. Nők: Csen Jing-csen, Csen Hszien-csü (tajvani) – Dari Helga, Hartbrich Leonie 3-0 (11-5, 11-2, 11-9)