Édes vereséggel a négy között

A magyar válogatott ugyan kikapott a fehéroroszoktól, a csoport másik mérkőzésének kedvező eredménye miatt így is bejutott a legjobb négy közé a székesfehérvári U20-as férfi B divíziós Eb-n. Pór Péter együttese egy győzelemre van a feljutástól.

Lakner Gábor A csoport első mai mérkőzése magyar szempontból kedvező eredménnyel zárult. A svédek 64-61-re győztek a macedónok ellen, így válogatottunk nemcsak győzelemmel, hanem hatpontos vagy annál kisebb vereséggel is elérhette az elődöntőt.

A mérkőzést a rosszabb helyzetben lévő fehéroroszok elképesztő triplaesővel kezdték, így a magyar csapatnak kapaszkodnia kellett, hogy ne szakadjon le ellenfelétől. A fiúkból sokat kivett a macedónok legyőzése, így nem ment hibátlanul a szívós védekezés.

magyarorszag_feheroroszorszag

Filipovics Márkóék az elődöntőben folytatják.  •  Fotó: BB1.hu.

A második negyed hasonlóképp folytatódott, a fehéroroszoknak minden bejött, a magyaroknak szinte semmi. Lepattanózásban és dobóformában is jobb volt az ellenfél, így válogatottunk tizennégy pontos hátránnyal mehetett nagyszünetre.

A harmadik szakaszban már tizenhét ponttal vezettek a fehéroroszok, de a csapat ezúttal sem hagyta leszakítani magát. Most Váradi Benedek volt a vezér, és az utolsó negyedre sikerült csökkenteni a különbséget.

Az utolsó tíz percet ismét a magyar csapat bírta jobban erővel, Perl, Váradi és Filipovics kosarai után pedig utolérte ellenfelét (37. perc: 72-72). Visszavették a vezetést a fehéroroszok, az öt pont körüli hátránnyal a penge élén egyensúlyozott válogatottunk. Az utolsó kosarat azonban Kővágó-Laska szerezte, így győzelemmel felérő hárompontos vereséggel zárult a mérkőzés.

A magyar csapat kikapott ugyan, de jobb kosárkülönbséggel megelőzte a fehérorosz és macedón együttest, így a négy között van, és a feljutásért játszik.

Az első három helyezett az A divízióban folytathatja, Pór Péter együttese egyetlen győzelemre van céljai elérésétől.