Edzőmeccsek: Egy 89. perces góllal győzött az MTK, háromszor is visszajött a meccsbe a Kövesd ellenfele

A szlovén harmadosztály nyugati csoportjának bajnoka, az NK Brinje várt az MTK Budapestre, a csapat második szlovéniai edzőmeccsén. A budapesti kék-fehérek az első félidőben végig aktívabban játszottak, ez a mezőnyfölény pedig a 38. percben góllá érett. Ekkor Balogh Mátét buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Zuigeber Ákos értékesítette. A 60. percben aztán egalizálni tudott a szlovén a csapat, azonban a 18 éves Horváth Artúr a 89. percben gólt szerzett, ezzel az MTK megnyerte a mérkőzést. (mtkbudapest.hu)

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia

NK Brinje – MTK Budapest 1-2 (Hudin 58., illetve Zuigeber 38., Horváth A. 89.)

A ciprusi elsőosztályú Apollon csapatával játszott szombaton felkészülési mérkőzést a Mezőkövesd. A találkozón három alkalommal is előnyhöz jutott a kék-sárga együttes, azonban a ciprusi csapat mindegyik alkalommal egalizálni tudott, így egy mozgalmas, 3-3-s döntetlennel ért véget a találkozó. Érdekesség, hogy a magyar válogatott és a török Fenerbahce hátvédje, Szalai Attila korábban mindkét csapatban megfordult, sőt, pont Kövesről igazolt az Apollon gárdájához.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

Mezőkövesd-Apollon (ciprusi I.) 3-3 (Drazic 8. Molnár G. 50, Jurina 72., ill. Dumbo 38., Artymate 67., Pitta 75.)