Edzőmeccsek: Két 11-est és szoros vereséget hozott a Debrecen osztrákok elleni találkozója

A Sényő (8-0) és a Vasas (0-1) elleni találkozó után harmadik felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVSC, amely csütörtökön az osztrák élvonal legutóbbi 4. helyezettje, a Wolfsberger AC ellen lépett pályára Unterpremstattenben.

A meccs első helyzetét a Loki alakította ki, az 5. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után Varga József csúsztatott a kapu mellé. A 12. percben ártalmatlan szituációban Manrique kezére pattant a labda egy fejes után, a játékvezető büntetőt ítélet, amit Müller értékesített is, ezzel vezetést szereztek az osztrákok. A DVSC honlapjának összefoglalója szerint egy hasonló eset nem sokkal később a másik oldalon is történt, ám ott nem lett belőle 11-es. A 42. minutumban Meldin Dreskovic előtt adódott lehetőség, de 9 méterről fölé lőtt, a hosszabbításban Sylvain Deslandes is fölé fejelt, a pihenőre így WAC-előnynél vonultak a csapatok – számolt be róla a dvsc.hu.

A 64. percben kis híján kiegyenlített a Debrecen, egy Dzsudzsák-szögletet követően Dorian Babunski kevéssel fejelt mellé. Rögtön ezután egy gyors kiugratást követően Vergos ziccert értékesítve megduplázta a Wolfsberger AC előnyét (2-0).

A mérkőzés utolsó szakaszában a Loki mindenképp igyekezett gólt szerezni, ám bő negyedórával a vége előtt két Babunski-lehetőség is kimaradt. A 90. percben viszont betaláltak a debreceniek, miután Sós Bencét buktatták a 16-oson belül, a büntetőt pedig Dorian Babunski magabiztosan értékesítette. A vége így 2-1-es DVSC-vereség lett.

Felkészülési mérkőzés, Unterpremstatten

Wolfsberger AC-DVSC 2-1 (Müller (12. – 11-esből, Vergos 65., illetve Dorian Babunski 90., 11-esből)Wolfsberger AC: Bonmann – Giorbelidze, Gürlbauer, Baumgartner, Tauchammer, Novak, Lokhosvili, Müller, Ballo, Vergos, Boakye. Csere: Gugganig, Piesinger, Schifferl, Jasic, Veratschnig, Kerschbaumer, Leitgeb, Taferner, Vizinger, Baribo. Vezetőedző: Robin Dutt.

DVSC: Gróf – Kusnyír, Dreskovic, Deslandes, Manrique – Varga J., Baráth P. – Bévárdi, Dzsudzsák, Kundrák – Dorian Babunski. Csere: Ferenczi, Sipos, Major, Sós, Szécsi, Baranyai, Bódi, Rácz B., Charleston. Vezetőedző: Joao Janeiro.