Edzőmeccsek: Szlalomozós góllal nyert újabb találkozót a Vasas

Már hetedik mérkőzését játszotta a Vasas a nyári felkészülési időszak során, ezúttal az NB II-es Kolorcity Kazincbarcikát fogadta. Az angyalföldiek jól kezdték a mérkőzést, és hamar vezetést is szereztek: Géresi beívelését Sztojka lőtte rá, ám a bal kapufa mellé tartó labdát még estében elérte Novothny, aki közelről a léc alá vágta a labdát – számolt be róla a vasasfc.hu. Sokáig úgy tűnt, a szünetig nem változik az állás, de a 41. percben szépítettek a vendégek: Takács vette át a labdát az ötösnél, majd átívelte középre, ahol érkezett Székely és estében a jobb alsó sarokba gurított (1-1).

A második félidőre a Kazincbarcika szinte teljes sort cserélt, a Vasasnál azonban csak egy változtatás történt. Az angyalföldiek sorra dolgozták ki a lehetőségeket, és a 62. percben újra sikerült előnybe kerülniük, miután Zimonyi szlalomozott a barcikai lábak között, négy védőt kicselezett, majd 12 méterről, középről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított a tehetetlen Megyeri I. mellett (2-1).

Több gól már nem született, így a Vasas hetedik edzőmérkőzésén már negyedik sikerét aratta, emellett két döntetlenje és egy veresége van.

Az angyalföldiek ma még újabb felkészülési találkozót játszanak, 17.00-tól a ZTE ellen lépnek pályára.

Felkészülési mérkőzés, Fáy utcai Sportcentrum

Vasas-Kolorcity Kazincbarcika 2-1 (Novothny 8., Zimonyi 62., ill. Székely 41.)

Vasas: Dombó – Szilágyi Z., Litauszki, Baráth B., Deutsch (Márkvárt, 46.) – Sztojka (Hidi M.), Hidi Patrik, Géresi (Faragó, 68.) – Cipf, Novothny, Zimonyi (Szilágyi Sz.)

Kazincbarcika, 1. félidő: Megyeri II Gábor – Szemere, Ur, Szekszárdi, Heil – Süttő, Nagy J., Botári – Székely Dávid, Kurdics, Takács Tamás

Kazincbarcika, 2.. félidő: Megyeri I. Gábor, Szemere, Dvorschák, Arday, Lippai, Pálinkás, Nagy Á., Ádám F., Szabó B., Sztankó, Hleba

NB I-es edzőmeccsek: 8 találkozó is lesz szerdán, a Galata, a Hoffenheim és a Sparta Praha is a magyarok ellenfelei között – az összes nyári találkozó egy helyen