Egri döntetlen Barcelonában

eger-barceloneta szanto

Értékes pontot szerzett az Eger a Barceloneta otthonában. A mérkőzésen az utolsó negyedben kétgólos hátrányból  jött vissza a magyar együttes, végül 6-6-ra végeztek egymással a felek.

Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Szántó Görgy/archív)

Milos Csuk csak a lelátón foglalt helyet, Dabrowski Norbert még nem vetette be a sérüléséből lábadozó szerb légióst. Az Eger játékosok köpenyén ráadásul gyászszalog volt látható a bemutatáskor, hiszen az egyik szurkolójuk a Ferihegyre tartó úton rosszul lett majd elhunyt.

A mérkőzés első negyedében öt gól is esett, amiből a katalán együttes jött ki jobban. A hajrában 2-2-nél Minguell lövése akadt be, így 3-2-re vezetett a Barceloneta. A második nyolc percben Rasovics révén már kettő volt a hazaiak előnye, de Bedő erre még egy csavargóllal válaszolt. A nagyszünetben azonban visszaállt a közte kettő, hiszen Famera 5-3-ra módosította az állást.

A fordulás után, a harmadik negyedben nem született gól. A záróakkordot Angyal találata nyitotta, majd Bedő egy fórból egalizált, 5-5. A folytatásban még két gól esett, Famera egy előnyt értékesített, majd Hosnyánszky az utolsó percben egalizált. Mindkét csapatnak volt esélye még a győztes találatra, de végül maradt a 6-6-os végeredmény. Az Eger a döntetlennel őrzi a második helyét a tabellán.

A nap krónikájához tartozik, hogy az OSC a Reccótól szenvedett ötgólos vereséget egy gólszegény meccsen.

Bajnokok Ligája., 7. forduló (április 16., szombat)

Barceloneta – ZF-Eger 6-6 (3-2, 2-1, 0-0, 1-3)
Gólszerzők.: Famera 3, Munarriz 1, Minguell 1, S. Rasovics 1, ill. Bedő 2, Erdélyi 1, Zalánki 1, Angyal 1, Hosnyánszky 1

A-csoport

Spandau – Jadran Herceg Novi 9-9 (1-2, 2-2, 2-2, 4-3)

Primorje Rijeka – Olympiakosz Pireusz 4-10 (1-2, 1-3, 1-3, 1-2)