Egri szárnyalás és mélyrepülés

image A hazai pontvadászatban nagyon sikeres évet zárt a ZF Eger vízilabda csapata. Májusban csak három mérkőzésre volt szüksége a bajnoki döntőben a Szolnok ellen és megszerezte története második bajnoki címét. Az őszi idényt pedig 12 megnyert meccsel és egy döntetlennel zárta az élen. Ugyanakkor a Bajnokok Ligájában eddig lejátszott mindhárom mérkőzését elveszítette.

– Felemás volt a csapat teljesítménye- mondta Gerendás György vezetőedző, aki játékosként olimpiai bajnokságot nyert 1976-ban. – A rendkívül kiegyensúlyozott magyar bajnokságban sikerült jól teljesítenünk. Ugyanakkor kiestünk a Magyar Kupa negyeddöntőjében a későbbi győztes Szegeddel szemben, akiket viszont néhány héttel később idegenben nagyszerű játákkal győztünk le. Egyébként játékosállományát tekintve szerintem három csapat kiemelkedik a hazai mezőnyből: a Szolnok, a Szeged és mi.  A középmezőny pedig rendkívül sűrű.

Sajnos a Bajnokok Ligájában a nehezebb csoportba került a magyar bajnok. A világ egyik legjobb csapatát, a  Reccot sikerült megszorítania, mindössze egyetlen góllal maradt alul az olaszokkal szemben, amelynek egyik legjobbja az egri származású Madaras Norbert. A Barcelonettától és a Dubrovniktól  viszont simán kikaptak Háraiék. Előbbitől hazai medencében hat, utóbbitól idegenben öt góllal.  A további ellenfelek a Varga testvérekkel felálló Rijeka és Olympiakosz. lesznek.

– Természetesen most már csodának kellene történnie ahhoz, hogy a hatos döntőbe jussunk. Ráadásul a Barcelonetta, amely megvette a finálé rendezési jogát, automatikus továbbjutó.

Azért négy egri pólósnak megadatott a nemzetközi siker is: Bátori Bence, Bedő Krisztián, Gór-Nagy Miklós és Hárai Balázs tagja volt a Barcelonában tíz év után ismét világbajnokságot nyert válogatottunknak. 

 

Takács Gábor