Egy álommal kevesebb – Búcsúzott a Szeged az Euro Kupától

Szeged201602

Nem sikerült a Szegednek bejutnia az Euro Kupa fináléjába. A Brescia elleni visszavágón, bár jól kezdett a csapat, de az olasz gárda fokozatosan vette át a meccs irányítását és a végén öt góllal győzött.

Az elődöntő volt a végállomás a Szegednek (Fotó: szve.hu)

Egygólos hátrányból kezdte meg a Szeged a mai Euro Kupa visszavágóját. A mérkőzést jól kezdte a magyar együttes. Seman harcolt ki egy ötöst, amit Manhercz Krisztián vágott be, majd Varga Zsolt egy fórt varrt be. Az olasz együttes nem szeppent meg, hiszen fokozatosan dolgozta le a hátrányt, előbb Ubovic majd Christian Presciutti egalizált. Az első negyed végén pedig döntetlen állt az eredményjelzőn, 3-3. A második nyolc percben fokozatosan vette át az olasz együttes az irányítást, és ez meg is mutatkozott az eredményen. Egy, majd két gól is volt a vendég együttes előnye. A Brescia tanári módon használta ki az előnyeit, míg a túloldalon kimaradtak a helyzetek. Sőt, egy ötös is. A hajrában pedig megbosszulta magát, hiszen Napolitano találatával már 7-4 volt az állás.

A harmadik nyolc percben kezdett elmenni a hajó. Varga még csökkentette a különbséget, ám ezután sorra jöttek az olasz találatok, volt négy és öt is közte. Ubovics zárta a gólesőt, az eredmény pedig 6-11 volt a vége előtt. A negyedik nyolc perc elején nem sikerült közelebb jönnie a magyar együttesnek, a hajrában azonban igen, három gólra is visszajött a Tisza-parti alakulat, de a végén ismét jött a Brescia. A vége 15-10-es olasz győzelem lett, így a Szeged kiesett az Euro Kupából.

Euro Kupa, elődöntő, visszavágó:

ContiTech-Szeged-Diapolo–AN Brescia (olasz) 10–15 (3–3, 1–4, 2–4, 4–4)
Gólszerzők: Varga Zs. 4, Kunac 3, Manhercz K. 2, Palotás, ill. Molina 3, Napolitano 2, Rizzo 2, C. Presciutti 2, Ubovics 2, Bertoli 1, Nora 1, N. Presciutti 1, Randjelovics 1

Varga Péter a Szeged vezetőedzője a Digi Sport-nak: “A meccs elején a helyzeteink megvoltak, ezekkel nem tudtunk élni. A védekezésünk nem úgy működött mint az első meccsen. Nehéz most mit mondani. Az első és a második negyednek voltak fordulópontjai. Az emmberelőny nálunk kimaradt, míg ők belőtték. Egy olasz csapatot pedig nehéz utolérni. Ahogy mentük előre a sorozatba, úgy nőtt az étvagyunk is. Kis időnek el kell telnie, hogy ezt a teljesítményt reálisan tudjuk értékelni.”

Szöveges élőnk a mérkőzésről:

Vége a mérkőzésnek 15-10-re győzött a Brescia, így kettős győzelemmel jutottak be az Euro Kupa fináléjába.

– kettős fór, majd szimpla fór, de nem lőjjük be

– ötöshöz jut a Szeged, Manhercz belövi 1-0 (6.17)

– elhozták az olaszok a labdát, Meixner védi az első lövést

– elhangoztak a csapatkiáltások

– Már a vízben a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés

– “végig kiélezett csatára számítok. A végén fog eldőlni a mérkőzés” – véli Varga Péter a Szeged vezetőedzője

– “nem taktikázunk, nyerni megyünk Magyarországra” – áll a Brescia honlapján, így hiába áll továbbjutásra az olasz együttes, kettő győzelemmel akarja bebiztosítani a finálébeli helyét