Egyetlen góllal minden negyedben jobbak voltak – Az UVSE a Szuperkupát is bezsebelte

Budapest, 2016. december 27.

Az UVSE végig vezetett a női Szuperkupa mérkőzésen a BVSC ellen, így Keszthelyiékhez került a trófea, immár a harmadik.

Budapest, 2016. december 27. A kupagyõztes és bajnok újpesti csapat tagjai örülnek a gyõzelemnek, miután a nõi vízilabda szuperkupa döntõjében, az UVSE - BVSC-Zugló Diapolo mérkõzésen 8-4-re nyertek a zuglói a Laky Károly Uszodában 2016. december 27-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

A boldog győztesek
(MTI Fotó: Kovács Tamás)

Mint ismeretes, jó néhány év kihagyás után, ma ismét megrendezésre került a Szuperkupa. Először a nők ugrottak medencébe, ahol az UVSE és a BVSC küzdött meg egymással.

A bajnok és friss kupagyőztes jól kezdett. Csabai és Tóth révén már 2-0 volt az állás az UVSE-nek, de a negyed utolsó másodperceiben Varga Viktória révén szépített a vasutas gárda. A második nyolc percben már 4-1 is volt az eredmény, de ismét jött egy vasutas találat, ezúttal Máté előnyből talált be, 4-2.

A fordulás után a harmadik negyedet is hozta 2-1-re Áts Bertalan csapata, így nagy feltámadás kellett volna az utolsó negyedben a BVSC-től. A negyedik negyedben Kisteleki Hanna találata már a közte négyet jelentette és a továbbiakban sem sikerült közelebb jönnie a vasutas együttesnek. A vége 8-4-es UVSE-siker lett, így a bajnoki-cím, a Magyar-kupa után immár a Szuperkupa is Áts Bertalan csapatához került.

Tippmix, Szuperkupa:

UVSE – BVSC-Zugló 8-4 (2-1, 2-1, 2-1, 2-1)

UVSE: Gangl – Czigány, Kisteleki H. 1, Szücs G. 1, Keszthelyi 4, Tóth I. 1, Csabai 1. Csere: van der Sloot, Hertzka, Kövesdi, Kuna, Takács V., Kiss E. Vezetőedző: Áts Bertalan

BVSC: Bolonyai – Farkas K., Kisteleki D., Leimeter, Tamás V., Máté Zs. 1, Gyöngyössy. Csere: Crittenden, Takács O., Pócsi, Koncz, Kele 1, Varga V. 2. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Áts Bertalan, az UVSE vezetőedzője: A mérkőzés elején mi irányítottuk a játékot. Elmentünk két-három góllal. Négy találatot kaptunk a mérkőzésen ez köszönhető volt a védekezésünknek. A támadójátékra nem maradt ma elég erőnk – mondta az M4 Sport.hu-nak.

Petrovics Mátyás, a BVSC vezetőedzője: Védekezésben megfogtuk az Újpestet, a hat, a hat elleni játékból egyetlen gólt kaptunk. Gratulálok az UVSE-nek, egy picivel jobbak voltak.