Egyre hevesebb az ezüstcsata az NB I-ben: A Kisvárdával volt a VAR és a kapufa is – videó

I. félidő:

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő. Viszont a Paks akár rögtön az elején vezetést szerezhetett volna. A 7. percben Sajbán esett el Cirkovic mellett, 11-es a Paksnak, sárga a védőnek. De a VAR-vizsgálat után visszavonta ítéletét a játékvezető lesállásra hivatkozva. Nagy Richárd pedig már várta, hogy lőhesse a büntetőt…

A folytatásban jobbára a mezőnyben zajlott a játék, kevés nagy lehetőség alakult ki a kapuk előtt, ezt jól szemlélteti, hogy a 25. percben Windecker simán védett lövését is helyzetként kellett feljegyezni. A Paks próbálkozott valamivel többet, de a vendégek szereztek vezetést végül!

A 31. percben Camaj kapott egy hosszú indítást, amit mellel (a paksiak szerint a karjával) vett át, majd szépen emelt a kapuba a kifutó Rácz fölött. A VAR is megvizsgálta a gól előtti szituációt, de szabályosnak látták a találatot a különszobában (0-1).

A 43. percben aztán a második góltól sem állt messze a Várda, de Prenga fejesénél Osváth a gólvonalon előtt menteni tudott. Maradt így a 0-1 a szünetre.

II. félidő:

Bumba kaput elkerülő lövése, majd egy, a videóbíró által vizsgált 11-es gyanús szituáció vezette fel a játékrészt, utóbbi helyzetnél Prenga ütközött a paksi kapussal, Ráczcal, de 11-est nem ért az eset.

Az elsó óra végén a közelgő kupadöntő miatt “spóroló” Bognár György pályára küldte az ikertornyokat, azaz Ádám Martint és Böde Dánielt is, ennek ellenére jó ideig a vendégek előtt adódtak inkább lehetőségek. A 65. percben Cirkovic lövését kellett blokkolni a kapu előtt, majd nem sokkal később Melnyik tüzelt kevéssel mellé, hogy aztán Bumba maradjon le kevéssel Navratil veszélyes beadásáról.

Közben a Paks szerzett egy érvénytelen gólt: Böde talált közelről a kapuba, de a “gólpasszt” adó Medgyes már az alapvonalon túlról tette be középre a labdát.

A hajrában aztán megélénkült az élet a vendégkapu előtt. A 85. percben Ádám Martin 5 méterről találta el a bal oldali kapufát Kesztyűs szöglete után. Két perccel később Sajbán erős, 17 méteres lövését csípte el eldőlve Dombó.

A végén a Paks szinte teljesen beszorította a vendégeket, de gólt nem tudott szerezni. A Kisvárda 1-0-s sikerével átvette a második helyet az OTP Bank Ligában, előnye két pont a Puskás Akadémia előtt a záróforduló előtt. És az is eldőlt, hogy a Paks az ötödiknél jobb helyen nem végezhet már az NB I-ben.