EKL: A DAC négy magyarral a kezdőjében simán nyert és továbbjutott – a következő ellenfele is megvan

Eseménydúsan kezdődött a DAC Cliftonville elleni Európa Konferencia Liga-selejtezős visszavágója, amelyen a vendégeknél négy magyar játékos, Veszelinov Dániel, Balogh Norbert, Szánthó Regő és Hahn János is kezdőként kapott lehetőséget. A dunaszerdahelyiek már a 12. percben vezetést szereztek: Balogh ment el az oldalvonalnál, majd jobbról bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, laposan középre adott, Veselovský pedig egyből a hosszú alsóba lőtt.

Pár perccel később McDonagh próbálkozott szabadrúgásból, de Veszelinov védett, majd a másik oldalon Kácer került nagy helyzetbe, de ott is hárított a kapus.

A második játékrész is egy-egy komolyabb lehetőséggel kezdődött: az északírek Mallon éles szögből leadott lövésével próbálkoztak, de Veszelinov fogta azt, a másik oldalt Dimun kísérletezett az ötösről, Talley viszont a lécre tolta a labdát.

A 62. percben Balogh növelhette volna a DAC előnyét, de nagy helyzetben a kapu közepét célozta meg, így Talley-t találta el. Ezután le is cserélték a magyar játékost, a helyére beállt Krstovic pedig ahogy jött, tolt néhányat a labdán, majd kilőtte a hosszút (0-2). A 90. percben Krstovic második gólját is meglőtte, miután értékesítette a Kácer által kiharcolt 11-est (0-3).

a DAC így az első meccs 2-1-es győzelme után idegenben is nyert, és 5-1-es összesítéssel továbbjutott.

A csapat a második körben a feröeri Víkingur együttesével találkozik majd, amely a gibraltári Europát búcsúztatta összesítésben 3-1-gyel. A párharc mindkét mérkőzését végigjátszotta Turi Géza Dávid, aki kiskora óta Feröeren él, miután a ZTE-vel bajnoki címet is ünnepelt édesapja, Turi Géza 2006-ban Feröerre igazolt.