EKL: Zivzivadze duplázott Moldovában, kettős győzelemmel jutott tovább a Vidi

A Vidi 5-0-s előnnyel utazott Moldovába a Petrocub Hincesti elleni, harmadik körös EKL-selejtező visszavágójára.

I. félidő

A 9. percben a moldávok előtt adódott a mérkőzés első helyzete. Egy kiugratást követően Cojocaru vezette a labdát a kapusra, de Rockov jó ütemben vetődött ki és lábbal tisztázni tudott.

A 31. percben Dárdai kiugratása után Zivzivadze került szembe a kapussal, a támadó pedig estében, ballal a kapuba passzolta a labdát, 0-1.

Néhány perccel később Pokorny szabálytalansága után büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyest Sandu a jobb kapufa segítségével a kapuba lőtte, 1-1.

A 39. percben aztán Dárdai és Zivzivadze játszott össze, ezután a georgiai támadó két védőt is lecselezett majd jobbal, 14 méterről a jobb alsóba rúgta a labdát, 1-2.

II. félidő

A fordulást követően kevés helyzetet tudtak kidolgozni a csapatok, igazán egyik gárda sem tudta feltörni ellenfele védelmét.

A 69. percben aztán egy balról érkező beadás után Nego elé pattant a labda, aki 15 méterről lőtt, de a kísérlete elakadt egy blokkban.

A 76. percben Bejan távoli lövése suhant el a jobb kapufa mellett, majd pár perccel később Lupan cselezett ki néhány fehérvári védőt és lőtt fölé.

A mérkőzés több helyzetet nem hozott, Budu Zivzivadze duplázott, a Vidi pedig 7-1-s összesítéssel jutott tovább az EKL-ben. A fehérváriak a német Köln ellen mérkőznek a következő fordulóban.

UEFA Európa Konferencia Liga, 3. forduló, 2. mérkőzés

FC Petrocub Hincesti-MOL Fehérvár FC 1-2 (Sandu 34. – tizenegyesből, ill. Zivzivadze 31., 39.)

Petrocub: Avram – Revenco, Potirniche, Mudrac, Jardan (Cotogoi, a szünetben), Platica – Sandu (Lupan, a szünetben), Bogaciuc (Bejan 64.), Iosipoi – Cojocaru, Ambros (Fedorov 74.)

(cserék: Mostovei, Bejan, Binzaru, Cotogoi, Fedorov, Graur, Jaman, Lupan)

Fehérvár: Rockov – Fiola, Lüftner, Stopira (Heister 63.) – Nego (Kojnok 74.), Pokorny, Makarenko (Pinto 63.), Hangya – Dárdai (Kodro, a szünetben), Zivzivadze (Bumba 63.), Funsho

(cserék: Kovács, Babos, Bumba, Heister, Kodro, Kojnok, Petrjak, Ruben Pinto, Shabanov)