A közbeszerzési eljárás lezárultával elkezdődhet a Közép-magyarországi régióközpont építése Cegléden. A létesítményben a helyi klub mellett a válogatottak is otthonra lelnek.
Lakner Gábor • Közel félmilliárd forintból épül meg a sportág Közép-magyarországi régióközpontja Cegléden. A közbeszerzési eljárás lezárult, a tervek szerint a sportolók tavasz végére már birtokba vehetik a létesítményt.
Az új csarnok több funkciót is ellát, a legfontosabb, hogy az egyhatod magyarországnyi területű régió fiataljainak jövőre már nem kell Budapestre utazniuk edzésre, hanem helyben készülhetnek. A magyar válogatott is Cegléden tartja az edzőtáborait, részben már az olimpiai felkészülést is ott végezné. Új otthonra talál továbbá a helyi klub, és az iskolások oktatásának is fontos helyszíne lehet az épület.
A kettős szerepet betöltő Bíró Norbert különösen örül a beruházásnak, hiszen amellett, hogy a Ceglédi VSE utánpótlásedzője, az ifjúsági fiúválogatott keretedzője is.
„Aki már járt a jelenlegi csarnokunkban Cegléden, az tudja, hogy a terem mindenre alkalmas, csak sporttevékenységre nem. Gyakran ötven gyerek van egyszerre a száz négyzetméteres szőnyegen, úgy, hogy közben mondjuk fitneszedzést tartanak a csarnok másik felében. Az öltözők és a zuhanyzók fűtetlenek, igazi minőségi ugrás lesz tehát az új csarnok, amelynek elkészültét mindannyian nagyon várjuk – mondja a szakember, aki a nemzeti csapatra is kitért. – A felnőtt és korosztályos válogatottak is nagyszerű otthonra lelnek majd Cegléden, a hatszáz négyzetméter felületű szőnyegen bármekkora létszámú keretedzés kényelmesen megtartható.”
Bíró Norbert elmondta, gondolkodnak sérülések megelőzésével, rehabilitációval és sportágspecifikus felmérésekkel foglalkozó labor létrehozásán is, továbbá a szövetség iskolai programjának is színtere lehet a csarnok.
„Mindenképpen szeretnénk minél több gyereket megtanítani a mini dzsúdó alapjaira, azaz a biztonságos esésre és alapvető önvédelmi fogásokra. Amennyiben közülük valaki továbbra is szeretne dzsúdóval foglalkozni, örömmel várjuk, de ha csak annyit érünk el, hogy magabiztosabbak lesznek a mindennapi életben, már sokat tettünk.”
A csarnok 460 millió forintos építési költségét a szövetség állja (a sportágfejlesztési támogatásból), az lesz a legnagyobb beruházása. A helyi önkormányzat a telek közművesítésével és évi 12 millió forintos üzemeltetési költséggel járul a csarnok működtetéséhez. A tervezés során élsportolók, köztük az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós észrevételeit is figyelembe vették.