EL/EKL: Győztes meccsen talált be Kerkez, Szalai Attiláék a sírból mentettek pontot – eredmények, videók

A PSV Eindhoven továbbjutott, mivel 2-0-ra legyőzte a már biztosan továbblépő Arsenalt a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki ötödik fordulójában. Ott lesz a kieséses szakaszban a bolgár Ludogorec vendégeként diadalmaskodó Betis, valamint a belga Union Saint-Gilloise is, utóbbi a Malmö otthonában gyűjtötte be a három pontot.

A Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin 1-0-ra legyőzte a Bragát, a magyar játékos a szünetben állt be. Szalai Attila végigjátszotta a Rennes elleni hazai találkozót a Fenerbahcéban, a török gárda háromgólos hátrányból mentett pontot. Kétgólos előnyt adott le kvartett másik meccsén a Larnaca a Dinamo Kijev ellen, Gyurcsó Ádám 89 percet töltött a pályán a ciprusiaknál. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló

A csoport:

Zürich (svájci) – Bodö/Glimt (norvég) 2-1 (Conde 63., Marchesano 94., ill. Pellegrino 45+1.)
PSV Eindhoven (holland)-Arsenal (angol) 2-0 (Veerman 56., L. De Jong 63.)

Ezekkel a gólokkal nyert a PSV

B csoport:

Fenerbahce (török)-Rennes (francia) 3-3 (Valencia 42., Zajc 82., Mor 88., ill. Gouiri 5., 30., Terrier 16.)

Mor gólja mentett pontot Szalaiéknak

AEK Larnaca (ciprusi)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-3 (Altman 26., R. Lopes 53., ill. Vanat 45+1., Garmash 82., 92.)

Gyurócsóék gólzáporos meccse

C csoport:

Ludogorec (bolgár)-Real Betis (spanyol) 0-1 (Fekir 56.)

Fekir győztes gólja

D csoport:

Malmö (svéd) – Union Saint-Gilloise (belga) 0-2 (Teuma 10., Amani 42.)
Union Berlin (német)-Braga (portugál) 1-0 (Knoche 68. – 11-esből)

Ezzel a góllal nyert az Union

F csoport:

SS Lazio (olasz)-Midtjylland (dán) 2-1 (Milinkovic-Savic 36., Pedro 58., ill. Isaksen 8.)

Pedro győztes gólja

Az AZ Alkmaar Kerkez Milos találatának is köszönhetően 2-1-re nyert a liechtensteini Vaduz vendégeként csütörtökön a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének ötödik fordulójában. A magyar válogatott balhátvéd az 50. percben szerezte meg a mérkőzés első gólját. Sikerével a holland együttes bebiztosította továbbjutását.

A Fiorentina a Basaksehir legyőzésével lépett tovább a kieséses szakaszba a már korábban biztos továbbjutó törökök mellett. A D csoportban a Nice-Partizan Beograd találkozót Vad II István vezette. A kvartettben a cseh Slovacko és a német Köln mérkőzését köd miatt 75 perc késéssel kezdték el, majd hét perc után a játékvezető véget vetett a találkozónak, amelyet pénteken 13 órától újrajátszanak. (MTI)

Konferencia Liga, csoportkör, 5. forduló

A csoport:

Fiorentina (olasz)-Basaksehir (török) 2-1 (Jovic 26., 62., ill. Aleksic 15.)

A Fiorentina győzelme

B csoport:

RSC Anderlecht (belga)-FCSB (román) 2-2 (Verschaeren 38., Vertonghen 75., ill. Compagno 60., Dawa 82.)

C csoport:

Villarreal (spanyol) – Hapoel Beer-Seva (izraeli) 2-2 (Chukwueze 57., Danjuma 70., ill. Hemed 48. – 11-esből, Yehezkel 79.)
Austria Wien (osztrák)-Lech Poznan (lengyel) 1-1 (Keles 70., ill. Ishak 48.)

D csoport:

Slovacko (cseh)-1. FC Köln (német) 0-0
Nice (francia)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (Pepe 29., Lemina 77., ill. Gomes 74.)

E csoport:

Vaduz (liechtensteini)-AZ Alkmaar (holland) 1-2 (Hasler 77., ill. Kerkez 50., Van Bredorede 75.)

Kerkez gólja

EL/EKL: C. Ronaldo is gólt lőtt, simán nyert az MU, Langék továbbra is pont nélkül – eredmények, videók