EL, EKL: Gyurcsó pimasz gólja is kellett a nagy bravúrhoz, Kerkez kihagyhatatlan helyzetbe hozta társát – eredmények, videók

EURÓPA LIGA-SELEJTEZŐ

Gyurcsó Ádám gólt lőtt, csapata, a ciprusi AEK Larnaca pedig továbbjutott csütörtökön a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójából. A hússzoros válogatott szélső a második félidő elején egyenlített a Partizan Beograd otthonában rendezett mérkőzésen, amely előtt a Larnaca 2-1-es előnyben volt, végül pedig a szerb fővárosban 2-2-es döntetlennel zárt és a selejtező utolsó fordulójában került, ahol az ukrán SZK Dnyipro lesz az ellenfele. Ezzel biztossá vált, hogy az ősszel főtáblán szerepel majd az AEK, mert ha elveszíti következő párharcát, akkor a Konferencia Liga csoportkörébe jut.

Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava az Olimpiakosz ellen tizenegyes-párbajra kényszerült, ám ott veszített, így átkerült a Konferencia Liga-selejtező utolsó körébe. A magyar játékos nem volt a keretben a csütörtök esti, hazai találkozón.

A Szalai Attilával felálló Fenerbahce a hazai 3-0-s siker után idegenben 1-1-et ért el a cseh Slovacko vendégeként, így magabiztosan jutott tovább. A magyar válogatott védőt végig a soraiban tudó török csapat továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben, a Fenerbahce végig kézben tartotta a találkozót, és megőrizte tetemes előnyét. A sorozat döntőjét a Puskás Arénában rendezik május 31-én.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA-SELEJTEZŐ

A Dunaszerdahely kettős vereséggel búcsúzott a román FCSB csapatával szemben. Az FC DAC a párharc múlt heti, első mérkőzését követően csütörtökön Bukarestben is 1-0-ra kapott ki. A visszavágón Veszelinov Dániel védte a Dunaszerdahely kapuját, Balogh Norbert végigjátszotta a meccset, Szánthó Regő pedig kezdőként egy félidőt töltött a pályán. Hahn János és Kalmár Zsolt nem szerepelt a keretben.

Szalai Ádám csapata, az FC Basel tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást a dán Bröndbyvel szemben. A svájci együttes 1-0-ra elveszítette a párharc első mérkőzését egy héttel ezelőtt, a csütörtöki visszavágót viszont házigazdaként 2-1-re megnyerte, így hosszabbításra volt szükség. A ráadásban nem született újabb találat, majd a bázeliek 3-1-re megnyerték a tizenegyespárbajt – hazai oldalon csak Szalai hibázott – és továbbjutottak.

A holland AZ Alkmaar magyar balhátvédje, Kerkez Milos ezúttal is a kezdőcsapat tagja volt a Dundee United elleni EKL-selejtezőn. A 18 éves játékos a holland csapat első találatánál adta a gólpasszt, végül 62 percet töltött a pályán. Az Alkmaar végül 7-0-ra nyert.

Kerkez gólpassza

Magyar vonatkozású eredmények, EL-selejtező, 3. forduló, visszavágók:

Partizan Beograd (szerb)-AEK Larnaca (ciprusi) 2-2 (1-0)
Továbbjutott: a Larnaca, 4-3-as összesítéssel.

Slovan Bratislava (szlovák)-Olimpiakosz (görög) 2-2 (0-0, 1-1, 1-2) – tizenegyesekkel: 3-4
Tj.: az Olimpiakosz, 3-3-as összesítéssel, tizenegyesekkel.

1. FC Slovacko (cseh)-Fenerbahce (török) 1-1 (0-0)
Tj.: a Fenerbahce, 4-1-es összesítéssel.