EL-, EKL-playoff: Légiósaink remekeltek, Kerkez és Gyurcsó is gólpasszt adott – videó

EURÓPA LIGA-PLAYOFF

Gyurcsó Ádám remekelt az AEK Larnakában, amely a Dnyiprót verte 2-1-re “idegenben” (a mérkőzést Kassán rendezték). A 29. percben a magyar szélső szöglete után talált saját kapujába az ellenfél, később egy bombagólhoz is közel járt, de a kapufáról kipattant a lövése után a labda.

Gyurcsó gólpassza

Gyurcsó kapufája

A Fenerbahce végig a soraiban tudta Szalai Attilát, és 2-0-s előnyt szerzett az Austria Wien otthonában.

Az Omonia Nicosia Lang Ádám nélkül verte 2-0-ra idegenben a Gentet. A magyar játékos kislánya születése miatt nem volt a keretben.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA

Az AZ Alkmaar többek között Kerkez Milos pazar gólpasszának köszönhetően verte simán a portugál Gil Vicentét (4-0). A magyar játékos a 72. percig volt a pályán.

Kerkez gólpassza

A Basel a CSZKA Szófia otthonában kapott ki 1-0-ra, a Hajduk Split pedig szintén idegenben a Villarrealtól (4-2). Előbbi meccsen Szalai Ádám állt be csereként a 80., utóbbin Lovrencsics Gergő a 70. percben, a védő egy sárgát is kapott.

Az újra súlyosan megsérülő Holman Dávid együttese, a Slovan 1-0-ra kikapott idegenben a Zrinjskitől.

Boris: “A kiállítást egy kicsit a játékunk is provokálta”, a Köln edzője: “Felborult minden, amit terveztünk” – így értékelték az EKL-playoffot