EL/EKL: Ronaldo kezdett, kikapott az MU, a Monaco elverte a Zvezdát a Fradi csoportjában – eredmények, videók

Európa Liga

A magyar válogatott Lang Ádámmal a védelem közepén az Omonia Nicosia 3-0-s vereséget szenvedett a vendég Sheriff Tiraspoltól a labdarúgó Európa Liga főtáblás küzdelmeinek csütörtöki első fordulójában. Lang végigjátszotta a találkozót, amelyen a hazaiak hiába birtokolták többet a labdát, a támadásban veszélyesebben és pontosabban futballozó moldovai rivális sima győzelmet aratott.

A Sallai Rolandot arccsonttörés miatt nélkülöző Freiburg a magyar válogatott szélső távollétében is nyert, mégpedig 2-1-re a vendég Qarabaggal szemben.

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Manchester United meglepetésre 1-0-ra kikapott saját közönsége előtt a spanyol Real Sociedadtól. A csoportokból az első kettő jut majd tovább, míg a harmadik helyezettek a Konferencia-ligában folytathatják.

Az Európa Liga döntőjét jövő májusban a budapesti Puskás Arénában rendezik. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:

E csoport:

Manchester United (angol)-Real Sociedad (spanyol) 0-1 (B. Mendez 59. – 11-esből)

Ezzel a góllal nyert a Sociedad

Omonia (ciprusi)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 0-3 (Akanbi 2., Atiemwen 54. – 11-esből, Diop 76.)

F csoport:

SS Lazio (olasz)-Feyenoord (holland) 4-2 (L. Alberto 3., F. Anderson 15., Vecino 28., 63., ill. S.Gimenez 69., 88.)

Így verte a Lazio a Feyenoordot

Sturm Graz (osztrák)-Midtjylland (dán) 1-0 (Emegha 8.) Kiállítva: Hierlander 73. – Sturm

G csoport:

Nantes (francia)-Olimpiakosz (görög) 2-1 (M. Mohamed 32., Guessand 93., ill. Moutoussamy 51. – öngól)
Freiburg (német)-Qarabag (azeri) 2-1 (Grifo 7. – 11-esből, Doan 15., ill. Vesovic 39.)

H csoport:

Crvena zvezda (szerb)-AS Monaco (francia) 0-1 (Embolo 74. – 11-esből)

Embolo győztes gólja

Európa Konferencia Liga

Konferencia Liga, csoportkör, 1. forduló:

B csoport:

West Ham United (angol)-FCSB (román) 3-1 (Bowen 69. – 11-esből, Emerson 74., M. Antonio 90., ill. Cordea 34.)

Így verte a WHU a románokat

D csoport:

Nice (francia)-1. FC Köln (német) 1-1 (Delort 62. – 11-esből, ill. Tigges 19.)

E csoport:

Dnyipro (ukrán)-AZ Alkmaar (holland) 0-1 (De Wit 63.)
Vaduz (liechtensteini)-Apollon (ciprusi) 0-0

F csoport:

Molde (norvég)-Gent (belga) 0-0
Shamrock Rovers (ír)-Djurgarden (svéd) 0-0

G csoport:

Sivasspor (török)-Slavia Praha (cseh) 1-1 (Saba 27., ill. Olayinka 4.) Kiállítva: K. Keita 91 – Sivasspor

H csoport:

FC Basel (svájci)-Pjunik Jereván (örmény) 3-1 (Males 23. – 11-esből, Burger 54., 76., ill. Dashyan 27.)
Slovan Bratislava (szlovák)-Zalgiris (litván) 0-0

EL/EKL: Szalai Attiláék a hosszabbításban nyertek, Mourinhóék kínos veresége – eredmények, videók