Élő: Szeged – Esslingen

Az eddig veretlen Szeged és a két meccséből kettőt elveszítő Esslingen együttese mérte össze az erejét az Euro Kupa harmadik napján.

Szeged

I. negyed:

A ráúszásnál a Szeged hozta el a labdát, de a támadást nem sikerült góllal befejezni. Gadi Hadar az első perc végén megszerezte a vezetést az Esslingennek. Varga Zsolt szép gólt ért el, ezzel 1-1 az állás. Emberelőnyös szituációból megfordította a mérkőzést a Szeged, Manhercz Ádám révén. Pellei Frank is feliratkozott a gólszerzők listájára, ezzel már 3-1. Aljosa Kunac szerezte a következő találatot, már három gólos a különbség. Az utolsó percben Sánta Dániel ér el gól, ezzel kialakította az 5-1-es állást a játékrész végére.

II. negyed:

Egy kontrát követően Kiss Csaba ért el találatot, 6-1 a szegediek javára. Nem álltak meg a srácok, újabb gól következett a második percben, Manhercz Krisztián volt a szerzője. Heiko Nossek volt eredményes az Esslingentől, ezzel 7-2. Egy átlövést követően Kiss Csaba megszerezte újabb gólját. Az újabb emberelőnyös helyzetet ezúttal Pellei Frank értékesítette, 9-2. Három perccel a negyed vége előtt Lukas Seman is betalált, 10-2. Meixner Marcellre ezúttal sem lehet panasz, eddig a mai napon is hatalmasakat védett.  A játékrész utolsó percében Timo Van Der Bosch és Manhercz Krisztián is eredményes volt, ezzel kialakult a 11-3-as félidei eredmény.

III. negyed:

Hannes Rothfuss szerzett gólt, 11-4-re szépített az Esslingen. Egy megúszást követően Kiss Csaba szerezte meg harmadik találatát a mérkőzésen. Ötméteres értékesített Heiko Nossek, 12-5. Ismét lekontrázta ellenfelét a Szeged, Chilkó Márton révén 13-5.