Elődöntőben férfi válogatottunk a világkupán!

magyarusavilágkupa01

Az Egyesült Államok ellen két góllal győzött a Märcz-csapat, így holnap már a fináléért játszik.

Úgy kezdtünk mint tegnap, hiszen az első negyed hajrája előtt már vezettünk 4-0-ra. Aztán jöttek az amerikai gólok Cupidotól, így az etap végére 5-2 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben Irving révén már csak kettő volt közte, de ekkor jött Bátori, aki 6-3-ra módosította az állást, ami a nagyszünetig megmaradt.

A fordulás után egy gólra feljöttek az amik, de még mielőtt nagyobb baj lehetett volna Manhercz majd Bátori tapasztott egyet-egyet, 9-6. A záróakkordban Hallock révén kettő volt közte és ez a különbség egészen a hajráig megmaradt, ahol mindkét együttesnek volt még lehetősége, de végül 10-8-ra győztünk.

Holnap a Japán-Szerbia meccs győztesével játszunk a világkupa fináléjáért.

A Világkupa negyeddöntőjében:

Magyarország-Egyesült Államok 10-8 (5-2, 1-1, 3-3, 1-2)
Gólszerzők: Bátori 3, Manhercz 2, Zalánki 1, Német 1, Kovács 1, Pásztor 1, Pohl 1 ill. Cupido 2, Hallock 2, Hooper 2, Obert 1, Irving 1