Elődöntős a Fradi az Euro Kupában!

fradi2016otthon

A Rijeka ellen az Euro Kupa negyeddöntő visszavágóján is győzött az FTC, így kettős sikerrel van ott az elődöntőben.

Az első meccsen 13-9-re győzött a Fradi Rijekában, így megnyugtató előnyből várhatta a népligeti találkozót.

A visszavágón jól kezdett a zöld-fehér csapat, Szirányi centerezett majd Avramovics használta ki az előtte kínálkozó lehetőséget, így az első negyedet követően 2-0 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben Mundrazija villant, majd előbb Szirányi, aztán Varga Dani volt eredményes, 4-1. A nagyszünetig még eggyel meg tudta toldani a Fradi előnyét, Szirányi már harmadszor talált a hálóba, így már 7-3-ra vezetett a hazai együttes.

A fordulás után Avramovics találatával már közte öt volt, ekkor zsinórban háromszor is eredményes tudott lenni a horvát csapat. Rakovac duplázott, majd Radu is rátett egyet, így már 8-6 volt. Mielőtt azonban nagyobb baj lett volna Csuk majd Varga Dani is érkezett és velük együtt a gól is, 10-6. A záróaetapban már 10-8-ra fejött a rijekai együttes, de Varga Dani ismét villant és Jansik Szilárd is betalált, így 12-8-ra győzött a Fradi és ott van az Euro Kupa elődöntőjében.

Euro Kupa, negyeddöntő visszavágó:

FTC-PQS Waterpolo – Primorje Rijeka 12-8 (2-0, 5-3, 3-3, 2-2)
Gólszerzők.: Varga Dániel 4, Szirányi 3, Avramovics 2, Jansik Sz. 1, Tóth M. 1, Csuk 1 ill. Radu 2, Peros 2, Rakovac 2, Mudrazsija 1, Vrlics 1