Előnyben az UVSE a fináléban!

uvsenoi20

Hazai pályán behúzta az UVSE a női döntő első meccsét a BVSC ellen. A bronzmeccsen a Dunaújáros került előnybe.

uvsenoi20

Előnyben az UVSE (Fotó: Madar Dávid)

A címvédő UVSE nehezen lendült játékba a finálé első meccsén Máté révén még a vendégek szereztek vezetést, majd a második nyolc percben 0-2-nél érkezett meg a meccsbe Áts Bertalan csapata. Kisteleki Hanna, Tóth majd Keszthelyi jóvoltából megfordította a meccset az UVSE, 3-2. A BVSC a harmadik nyolc perceben is lőtávolon belül maradt, majd a negyedikben feljött egy gólra, de Csabai majd Keszthelyi lerendezte a találkozót.

A bronzmeccsen a Dunaújváros is hazai pályán győzött, az újvárosiak a Szeged ellen vezetnek 1-0-ra.

Női Ob I., döntő, első mérkőzés:

UVSE–BVSC-Zugló-Diapolo 8–5 (0–1 , 3–1 , 3–1 , 2–2)
Tüske uszoda, vezette: Fodor R., Dodog Sz.

UVSE: Gangl – Czigány 1, Kisteleki H. 2, Szücs G., Keszthelyi 3, Tóth I. 1, Csabai 1. Csere: van der Sloot, Kövesdi, Kuna, Takács V., Hertzka, Kiss E. Vezetőedző: Áts Bertalan

BVSC: Bolonyai – Farkas K., Kisteleki D., Takács O. 1, Leimeter 1, Máté 2, Gyöngyössy. Csere: Utassy 1, Koncz, Kele, Varga V., Pócsi, Besszer. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UVSE javára.

A bronzmérkőzésen:

Dunaújváros–Szegedi VNE 15–8 (4–1, 5–3, 3–3, 3–1)
Gólszerzők: Gurisatti 5, Szilágyi D. 4, Horváth B. 4, Garda 1, Menczinger K. 1, ill. Lengyel Dominika 4, Bujka 2, Lengyel A. 1, Gémes 1