Érem nélkül a váltók

Nem szereztek érmet a magyar váltók a Buenos Aires-i ifjúsági A korosztályos öttusa-világbajnokság zárónapján. A fiúk a hatodik, a lányok a nyolcadik helyen végeztek, míg a vegyes váltó ötödik lett.

Pusztai Viola Kállai Ákos  szövetségi utánpótlás-kapitány a leány és vegyes váltót is képesnek tartotta arra, hogy érmet szerezzen a Buenos Aires-i ifjúsági A korosztályos öttusa-világbajnokságon. Hozzátéve, nem lesz könnyű dolga egyiknek sem, hiszen nagyon erősek az ellenfelek: az egyiptomiak, a mexikóiak, az oroszok és a dél-koreaiak is kitűnő versenyzőkkel rendelkeznek.

A lányok versenyében a németek és a britek is bebizonyították, valóban nagy a konkurencia a korosztályban. A két váltó kiemelkedett a mezőnyből, ahogy a harmadikként végző oroszok is csaknem 15 másodpercet vertek a többiekre. Köztük a magyarokra is.

Burcsik Barnabás és Salga Gergő remekül vívott Forrás: pentathlon.hu

Burcsik Barnabás és Salga Gergő remekül vívott  •  Forrás: pentathlon.hu

Simon Sarolta és Palkovics Karolina az első tusa, az úszás után a nyolcadik helyen állt, s bár vívásban a hatodik helyen végzett, összesítésben nem mozdult előre. A kombinált számban javíthatott volna, de majdnem fél perccel a fehéroroszok mögött ugyancsak a nyolcadik helyet szerezte meg, így a végelszámoláskor is maradt ez a pozíció.

A szövetségi kapitány a legtöbbet a Kardos Bence, Zs. Tóth Anna kettőstől remélt, annak ellenére, hogy Kardosnak egyéniben kevésbé sikerült a verseny, mint a bronzérmet szerző Zs. Tóthnak. A vívást tizenhat győzelemmel a tizenharmadik helyen zárták, úszásban viszont másodikok lettek, így feljöttek a nyolcadik helyre. A kombinált számban szintén javítottak: harmadikként végeztek, de összesítésben ez csak az ötödik helyhez volt elég. Az aranyat Egyiptom váltója nyerte Mexikó és Spanyolország előtt.

A Salga Gergő, Burcsik Barnabás alkotta fiúváltó az esélyesség terhe nélkül versenyezhetett. A két öttusázó még ifjúsági B korú, így elsősorban a tisztes helytállás és a tapasztalatszerzés lehetett a céljuk. Erre aztán mindjárt a vívás után rácáfoltak, miután a negyedik helyet foglalták el. Az úszás kevésbé sikerült, csak a huszadikak lettek a sorban, de ezzel együtt is tartották összetettben az előkelő ötödik helyet. A kombinált számban hatodikként végeztek, mint ahogy ezt a helyezést érték el összesítésben is. A legjobbnak az oroszok bizonyultak.

A magyar küldöttség egy ezüsttel és egy bronzéremmel zárta az argentin ifjúsági A korosztályos világbajnokságot. Előbbit a leánycsapat, utóbbit Zs. Tóth Anna szerezte egyéniben.