Értékes helyezések a Junior EB szombati napján

Kalapácsvetésben Gyurátz Réka ötödik, Bácskay Zsófia hatodik / Eredmények  –  Fényképek

AX2U0243b

Szombaton három döntőben volt érdekelt a magyar csapat Eskilstunában. A 100 gát döntőjében jól futottak versenyzőink, az első négy helyen kialakult szoros befutóban Kozák Luca a második, Répási Petra a negyedik helyen ért célba. A megengedettnél nagyobb hátszél elfújta az új junior csúcsot: Kozák Luca/13,20 –  Répási Petra 13,24 mp +2,6w .

Gyuratz jeb15b zp

A kalapácsvetés fináléjában is két magyar hölgy lépett pályára, Gyurátz Réka izgalmassá tette versenyét, harmadikra elért érvényes dobásával a nyolcadik helyen ment tovább, és végül  62,94 méterrel az ötödik helyen végzett.

A diszkosz után kalapácsvetésben is döntős Bácskay Zsófia  harmadikra érte el a hatodik helyet érő dobását/62,46 m.

bcskay jeb15b zp

Délelőtt, a 10 000 méteres gyaloglás döntőjében Venyercsán Bence eddigi legjobbját teljesítette, amellyel a 12. helyen ért célba/42:24,19 p.

Nagy egyéni csúccsal jutott a 400 gát fináléjába Szűcs Noémi/58,95 mp – és a gerely selejtezőből Szilágyi Réka/53,76 m is legjobbjával lépett tovább, együtt másik indulónkkal, Moravcsik Angélával/50,51 m. A hármasugrás után távolban is kvalifikálta magát a holnapi döntőbe Bajnok Eszter/596 cm.

Halász Bence a diszkoszvetés/53,78 m(1,5 kg)Bácskay Zsófia a súlylökés/nmLapite Raymund a hármasugrás/nm selejtezőjéből nem lépett tovább. (ml)