Értékes ponttal távozik a csapat Nápolyból

A Milan idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Napolival a Serie A 26. fordulójának zárómérkőzésén.

Győzelme esetén a Napoli az első helyre ugorhatott volna, kihasználva az éllovas Juventus pénteki, bolognai pontvesztését. Az első félidő hajrájában Lorenzo Insigne távoli, megpattanó lövésével kifizetődni látszottak a Napoli próbálkozásai (1–0), csakhogy az előny nem tartott sokáig: öt perc elteltével Keisuke Honda beívelése után egy hazai játékos fején megcsúszott a labda, és a hosszú oldalon helyezkedő Giacomo Bonaventura a rövid alsóba lőtt (1–1).

A második félidőben a csereként beálló hazai légiós, Dries Mertens kapufát lőtt, majd – miután a Napoli edzőjét, Maurizio Sarrit a játékvezető elküldte a kispadtól – Gonzalo Higuaín is közel járt a gólszerzéshez, de labdája kevéssel elkerülte a kaput.

A Napoli szeptember óta először kesereg hármas nyeretlenségi széria miatt (egy-egy bajnoki vereség és döntetlen, egy El-vereség), a szervezetten játszó Milan viszont immár tíz tétmérkőzés óta nem talál legyőzőre.

NAPOLI – MILAN 1-1

Időpont: 2016.02.22. 21:00
Helyszín: Stadio San Paolo, Nápoly
Játékvezető: Banti
Gólszerzők: Insigne (39.) ill. Bonaventura (44.)
Sárga lapok: Donnarumma, Montolivo

NAPOLI: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan (Gabbiadini 80.), Jorginho, Hamsik; Callejon (Mertens 64.), Higuain, Insigne (El Kaddouri 89.).

Cserék: Rafael, Gabriel, Maggio, Chiriches, Regini, Strinic, D. Lopez, Valdifiori, Chalobah.

MILAN: Donnarumma; Abate, Alex, Zapata, Antonelli; Honda, Kucka, Montolivo (Bertolacci 83.), Bonaventura; Bacca (Menez 72.), Niang (Balotelli 87.).

Cserék: Abbiati, Livieri, Calabria, De Sciglio, Romagnoli, Poli, José Mauri, Simic, Boateng.